Balya Yapımı Satımı Taşıması Herşey Burada

Sevgili Farming Oyuncuları Bir çoğunuzun Bu konuda Yardım istediğini Mail yolu ve Yorumlar aracılığı ile biliyorum. Bizde Sizin bu konu hakkında Geniş bilgi sahibi olmanız için Bu başlık hakkında Balya konusunda herşeye değineceğiz.

Bilgileri görmek için yazının Devamını Okuyunuz…

İşleme Başlıyoruz. biçtiğimiz Ekinin Tarlasına Kare Balya yapımında Kullanılan Balya makinasını bir traktöre bağlayarak Götürüyoruz. Biçerdöverin Biçtiği Bölümlerdeki yerde oluşan samanların üzerinden geçerek Balyalarımızı Oluşturacağız. Balya makinasının çalışması için Traktöre Bağladıktan Sonra “B” Tuşuna basıyoruz.

Daha Sonra Balya yapma işlemini bitirdikten sonra Balyaları toplama işlemine geçiyoruz. Bunun içinse Otomatik Balya Toplama Römorkunu bir traktör Yardımı ile tarlamıza Götürüyoruz ve çalıştırmak için “B” tuşuna basıyoruz ve Balyaları toplamaya başlıyoruz.

Balya toplama işlemi bittikten sonra Sıra geldi Balyaları Satmaya. Römork Dolduktan sonra Çiftliğe Dönüyoruz Silolarımızın olduğu yere ve Römorku Samanlığa Geri geri yaklaştırıyoruz.Aşağıda ki resimde Olduğu Gibi Yaklaştıktan sonra “O” Tuşuna basıyoruz.

“O Tuşuna bastıktan sonra Römorkumuz Otomatik Bir Aşağıdaki Resimin Pozisyonunu Alıyor Ve Bekliyoruz.

Hemen Üstteki Resimde Olduğu Gibi Bir Pozisyon Aldığımız Zaman tekrar “O” ya basıyoruz ve Satış işlemi Gerçekleşiyor Arkadaşlar

Yazı Tamamen FSDESTEK sitesine Aittir.

You may also like...

32 Responses

 1. Dqn dedi ki:

  Bu haritada saçmalamışlar resmen :D Balyayı neden kendi çiftliğimizde satıyoruz ? Saçmalık. Çiftlikte balya istasyonu olsa oraya koysak balyaları bizim hayvanlat yese ;D

 2. Mert dedi ki:

  kardeş çiftlik senın .inekler senın.kendi yaptıgın balyayı tekrar paraylamı alacan ..?..:D

 3. rahim dedi ki:

  mert haklı :D

 4. can dedi ki:

  öyle deil orası baska linkleri inceleyin oradan çim filan götürüyorsun ineklere
  yemek cok ama bu para getiriyor sonucta

 5. furkan dedi ki:

  bende ambarrın kapısı açılmıyo& kapalı

 6. Anılcan dedi ki:

  nerden indircez çok güzel ama

 7. alibaba dedi ki:

  arkadaşlar merhaba
  yanlışlıkla silindir balyalar yapmışım. bunları römorka yükeyemedim nasıl yüklenir ve silindir yuvarlak balyalar nasıl değerlendirilir. lütfen yardım.

 8. alibaba dedi ki:

  yuvarlak balyaların toplanması.
  öncelikle kepçeli traktörlerden birini almamız gerekiyor. benim tavsiyem uzatılabilen vince benzeyen traktörün alınması.zaten iki traktor var oyunda.ince sivli uçlu çatal gibi balya kolunu bu traktore takın.Takma işlemi Q tuşu ile yapılıyor. option control vinç traktörün son iki tuş özelliğni atamamız gerekiyor. bu arada birde balya römorku almamız gerekiyor. vinç şeklindeki ve balya römorkunu yuvarlak balyaların olduğu tarlaya götürüyoruz.vinç traktörün ucundaki sivri uçlu çatalı bayaya yandan gelecek şekilde yavaş yavaş batırıyor ve iyice balyanın içine sokuyoruz.burda önemli olan çatalın balyaya yavaş yavaş sokulmasıdır.hızlı olursa balya düşer veya hareket eder. blyları vinç traktörün kolu sayesinde balya römorkuna arka arkaya gelecek şekilde çifter çifter diziyoruz. sonra çiftliğe römorku götürüyoruz. vinç traktörle balyaları römorktan alıp samanlıkta aralıktan içeri atıyoruz ve para kazanıyoruz.
  http://www.youtube.com/watch?v=5HkEJ5r2flk

  http://www.youtube.com/watch?v=cXhNLs30XfI

 9. erdem02burdurlu dedi ki:

  ali sen bunu kendin yazmadın bu yuvarlak balya işini admin yaşmız sende ordan kopyala yapıştır yapmışın ne yalan atıon millete??? sorarım sana

 10. alibaba dedi ki:

  erdem öncelikle yazı tamamen benimdir. bu yazıyı youtube den izleyerek verdim. öncelikle sana yalan borcum yok buraya bilgi vediysek suçmu işledik.ben üniversite mezunu mühendisim buraya yazı yazamayacak kadar aciz biri değilim. neden bu kadar asabisin.

 11. Eren dedi ki:

  Sayın admin ben “B” tuşuna basıyorum ama balyayı almıyor ne yapmam gerekıyor ?

 12. Umutcan dedi ki:

  admin bu otomotik balta toplayıcısı yuvarlak balyalarıda alıyormu..

 13. mustafa dedi ki:

  umutcan yuvarlak balya toplama aracını kendin indireceksin http://www.farmingsimulatordestek.com/farming-simulator-2011/round-bale-autostack-yuvarlar-balya-toplama-araci.html adrese toklayarak indirebilirsin

 14. mustafa dedi ki:

  admin farming simulatör 2011 ne zaman çıkacak söyleyebilirmisin

 15. emrah dedi ki:

  arkadaşlar ben balya toplaması yüklemiyo 2-3 tane yükülüyo başka yüklemiyo

 16. bozan dedi ki:

  admin kardeş samanlığın kapısını nasıl açacaz?

 17. yılmaz dedi ki:

  BALYALARI BİR TÜRLÜ SATAMIYORUM

 18. mustafa dedi ki:

  balya tamamen istek işidir hobi olun diye yapılır

 19. Ekin dedi ki:

  kardeş resimler gözükmüyor düzeltirsen sevinirim

 20. Metehan dedi ki:

  Kardeş Çimen Balya Yapamıyom Onu Yapamayıncada mixed ration olmuyo bi el at yaw

 21. umutcan dedi ki:

  beyler bende balya makinesinden balya düşmüyor napçam

  • admin dedi ki:

   balya makinesini bağladığınızda sağ alt kısımda yüzde ile balya yapımını görürsünüz. O yüzde %100 olunca balya tamamlanmış olur ve yeni balyaya başladığınızda o balya düşecektir..

 22. aslan dedi ki:

  bunları herkez biliyor
  kare çim balyası nasıl yapılır kuru ot balyası nasıl yapılır ot nasıl kurutulur çimi fermantasyonla nasıl slaj haline getirirsin düzgün yem karışımı nasıl olur bunların rehberini yapında görelim profesyonelliğinizi çim balyasını bir türlü yapamıyorum ben

 23. Mehmet Narin dedi ki:

  Bu arada resimler kalkmıs herhalde güncellerseniz sevinirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir