Farming Simulator 2013 İnceleme [Özel Yazı]

Yayın Tarihi:19 Ekim 2012 | Kategori: Farming Simulator 2013 |38 Yorum

Farming Simulator 2013 serisi 19 Ekim tarihi ile Demo versiyonu yayımlandı . Bizde İndirip inceleme fırsatı bulduk. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Haritası Oldukça Büyük . Ekilebilir Alan(Tarla)lar Kiralanabilir yada satın alınabilir . Bütün tarlalar bize ait değil :) .

Biraz para kazandıktan sonra Tarla satın alıp tarla sayımızı arttırdıktan sonra hepsini ekerek Hasatımızı geliştirebiliriz.Bir başka fark ise Yeni ekilebilir ürünlerin olması , Farming Simulator 2011 de bulunan Buğday Arpa Kanola ve Mısırın yanında Farming simulator 2013 ile birlikte Patates ve Şeker Pancarı da eklenmiş durumda.

Farming Simulator 2011 ‘de Sadece İnek çiftliği varken , Farming simulator 2013 ile birlikte Besleyebileceğimiz hayvan sayısıda 3 e yükseltilmiş , Tavuk ve Koyunda İnek ile birlikte oyunumuzda yerini almış. Demo versiyonunda Satın alma bölümü kapalı olsada Tanıtım Videolarında görüdüğümüz kadarı ile satın alma bölümü oldukça geliştirilmiş bir vaziyette.

Bununla beraber yeni marka traktörler , biçerdöverler ve ekipmanlar da oyunumuzda bizleri karşılamakta. PDA ‘ da oyunla birlikte geliştirilmiş. Finans Bölümü oluşturulmuş Bu bölümde Yeni Aldığımız araç gereçler , Çektiğimiz Krediler , Hasat Gelirleri , Kira Bedelleri , Araç mazot ödemeleri gibi gelir ve giderleri hesaplayan bir muhasebe bölümü eklenmiş. Ayrıca Tavuk yumurtalarını satabileceğimiz ve stoklayabileceğimiz bir düzen kurulmuş.

PDA da harita çok canımızı sıkıyordu farming simulator 2011 ‘ de , yapımcılar buna da el atmış ve Bütün ekilebilir alanları numaralandırmış ayrıca bütün işlem yapabileceğimiz yere simge koymuş bu sistem Ski Reglion Simulator 2012 ‘ den alınmış galiba. Ayrıca “9” tuşu ile haritayı Zoom’layıp daha uzak mesafeleri görüntüleyebilmekteyiz.

Koyunları Satabileceğimiz Satış yerleri kurulmuş vaziyette buda demek oluyor ki Oyunda Üreme ve çoğaltma politikasıda girmiş vaziyette

Kısacası 1 Saatlik Farming simulator 2013 deneyimim bana diyor ki Tam sürüm piyasaya çıktığı anda yine oyun listelerini sallayacak ve etkisi bir kaç yıl sürecek bir oyunla karşılaşacaksınız. Benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı Farming Simulator 2013..

Kazım Uslu

 


Sponsor Bağlantılar
Bu yazı 22.727 defa okundu.
Etiketler:, , , , ,

Benzer yazılar

Farming Simulator 2013 İnceleme [Özel Yazı]” için 38 yorum yapılmış

 1. Yalçın diyor ki:

  Fs2013’de türkçe dil seçeneği mevcutmu yoksa herhangi bir çalışma varmı, yoksa dil dosyasını açıcak bir program varsa ben türkçeye çevirmek istiyorum.

 2. ahmet diyor ki:

  arkadaş lar mısır secenegi gelmiyor yardım edermisiniz

 3. Nevzat diyor ki:

  Arkadaşlar;

  Mısır ekmek istiyorum. Fakat tohum ekme makinasına mısır alamıyorum. Haliyle mısır ekemiyoruz. Bu konuda bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

 4. irfan diyor ki:

  Ya ben 2013 de ınek alamıyorum nasıl alabılırım yardımcı olurmusunuz ?

 5. aydın diyor ki:

  arkdaşlar bn 2013 te ınek aldım ama bulamıyorum yardımcı olabılırmısınz nerden bulabılırım

 6. ibrahim acıoğlu diyor ki:

  arkadaşlar şeker pancarı ektim makina ile topladım römorka döktüm fakat nereye satacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. please

 7. fırat diyor ki:

  arkadaslar oyunun icinden bi turlu cıkamadım kac senedir ciftciyim kendi tarlamı ekerim surerim ilaclarım gubrelerim bicerim su oyunda bi turlu ekim bicim olmuıo arkadas once nadas yapıorum sonra vanve ile duzluyorum daha sonra ekiyorum lanet olsun ekin cıkmıo cıkıncada sarı cıkıo olmus olarak cıkıo luytfen yardım,

 8. fırat dogan diyor ki:

  eyw arkadaslar siteniz mukemmel herseyi siteniz sayesinde hallediyorum cok ama cok saolun traktor yamalarınızda super ellerinize saglık

Yorum Sayfaları: 1 2 3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir