Farming Simulator 2015 Tam Çözüm Rehberi

Merhaba arkadaşlar Farming Simulator 2015’i nasıl oynamalısınız ve neler yapabilirsiniz Resimli Anlatım sayfamıza hoşgeldiniz. Öncelikle Belirtmem gerekiyor Farming Simulator 2015 Ormancılık Rehberi ve Farming Simulator 2015 İnek Yetiştiriciliği bölümleri ayrı sayfalarda detaylı olarak aktarılacaktır. Bu bölümde makinalar hakkında bilgi hangi makina ne işe yarar bunlardan bahsedeceğiz. Geleneksel olarak devam ettirdiğimiz tam çözüm sayfasını bu yıl biraz gecikmeli olarak yayınlıyoruz. Nedeni ise Farming Simulator 2015’in Türkçe olarak çıkması.

Sizde Resim ve Bilgileriniz ile Bu Sayfanın Gelişmesine Yardımcı Olabilirsiniz. Resimlerinizi ve Bilgilerinizi Bu Sayfa Altına yorum atın Konumuza İsminiz ile Ekleyelim..

Başlıyoruz arkadaşlar aşağıda yer alan resimlere tıklayarak büyük boyda görüntüleyebilirsiniz. ;

1-) Tarla Nasıl Sürülür ? Hangi Aletler Kullanılır ?

farmingsimulator2015tarlasurumu farmingsimulator2015sabanlar

Tarla yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere Bir Traktöre saban(pulluk) takılması ile birlikte tarlalarınızı sürebilirsiniz. Pulluk taktıkdan sonra Önce “X” daha sonra “V”ye basarak sürüm işlemine hazır hale gelir ardından traktörünüzü Alfabetik tuşların bulunduğu kısımın hemen üstünde bulun sayısal tuşlardan “3” e basarak hareket ettirebilir sürüm işlemine başlayabilirsiniz. 3’e bastığınızda maksimum devire ulaşacağı için devirinizi 1 ile ayarlayabilir 2 ile yeniden yükseltebilirsiniz.

2-) Tarla Ekime Nasıl Hazır Hale Getirilir ?

farmingsimulator2015kultivatorler farmingsimulator2015kultivatorkullanimi

Tarla ekim işlemi öncesinde Mağazadan Kültivatör alarak Öncelikle tarlayı ekim için uygun hale getirmemiz gerekiyor. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi bir adet Kültivatör ve bu kültivatörü çekecek bir adet traktör aldıktan sonra işleme koyuluyoruz. Daha önce Pulluk ile Sürdüğümüz tarlayı Kültivatör ile düzlüyoruz. Kültivatörü Traktöre bağladıktan sonra Önce “X” tuşu ile kültivatörü açıyoruz ardından “V” tuşu ile kültivatörü aşağı indiriyoruz daha sonra Alfabetik tuşların bulunduğu kısımın hemen üstünde bulun sayısal tuşlardan “3” e basarak hareket ettirebilir sürüm işlemine başlayabilirsiniz. 3’e bastığınızda maksimum devire ulaşacağı için devirinizi 1 ile ayarlayabilir 2 ile yeniden yükseltebilirsiniz.

3-) Tarla Nasıl Ekilir ?

farmingsimulator2015ekimislemi farmingsimulator2015mibzeretohumdoldurma farmingsimulator2015mibzerler

Öncelikle Mağazadan Ekim Makinaları kısmından bir adet mibzer almamız gerekiyor. Hangi ürünü ekeceksek onunla alakalı bir mibzer aldığımızdan emin olduktan sonra(Patates ürününü farklı bir mibzer ekiyor) çiftliğimize dönüp tohumların olduğu kısma giderek mibzere tohum doldurmalıyız. Aksi halde ektiğiniz ürünler çıkmayacaktır. Tarlayı boşa ekeceksiniz. Tohumu doldurmak için yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi tohumların oraya yaklaşıp “R” tuşuna basmanız yeterlidir. Çoklu(multi) ürün ekimini sağlayan mibzerleri doldururken “O” tuşu ile ekilecek ürünü değiştirebilir ve istediğinizi ekime hazır hale getirebilirsiniz.Daha sonra tarlaya giderek önce “B” tuşuna daha sonra “V” tuşuna basarak ekme işlemine başlayabilirsiniz.

4-) Tarla İlaçlama İşlemi

spreyleme

farmingsimulator2015ilacdoldurumu farmingsimulator2015ilaclamamakinalari

Bu işlemi Arazinizi Sabanla sürdükten sonra yapmanız gerekiyor. Sürme işlemi ile açığa çıkan haşereleri spreyleme makinası ile yok etmenizi sağlayacaktır. Bu ilaçları Mağazadan Sprey Makinaları bölümünden temin edeceğimiz ekipman ile tarlaya atacağız. Burada daha önceki oyunlarda işçi kiralama yoktu fakat Farming Simulator 2015’te ilaçlama işlemlerinde de işçi kiralayabiliyoruz arkadaşlar. Ekipmanı aldıktan sonra ekipmanı çekecek bir traktör ile çiftliğe dönüp deposuna ilaç doldurmamız gerekecek. İlaç bölümüne yaklaştığınızda “R” tuşu ile depoyu doldurabilirsiniz. Ardından İlaç atacağımız tarlaya giderek öncelikle “X” tuşuna basarak makinanın kollarını açmalıyız ardından “B” tuşu ile makinayı çalıştırıp ilaçlama işlemine başlayabiliriz. Burda bir başka yenilik ise makinanın boyunu ayarlamak. Ürünler yeni filizlenmeye başladığında düşük yükseklikte bir ilaçlama yapmak size daha fazla avantaj sağlayacaktır. Bu ekipmanın boyutunu ise “V” tuşu ile ayarlıyoruz.

5-) Ekine Gübre Atma İşlemi

sunigubreleme_fsdesteksunigubre1 sunigubre2

Ürününüz yeşerdikten sonra Yapacağınız bir işlem. Bunun için önce Suni Gübre serpici satın almamız gerekecek. Yukarıdaki resimlerde de gördüğünüz gibi iki adet suni gübre serpiciden bir tanesini satın alıyoruz daha sonra çiftliğimizde bulunan ilaçların yanına getiriyoruz. Öncelikle R tuşu ile dolduruyoruz. Daha sonra Ekin başaklandığında(Yukarıdaki fotoğraf temsilidir) yeşil iken yani tarlaya yaklaşıp B tuşu ile serpme işlemini başlatıyoruz bütün tarlayı gübreledikten sonra işlem tamamdır.

6-) Farming Simulator 2015 Kredi Kullanma

bankakredi_fs15 bankakredi_2_fs15

Paranız bittiğinde Farming Simulator bankası yanınızda.  Bankadan kredi çekebilmek için oyunda bulunan ATM’lerin yakınında olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki Para şeklinde simgeye yaklaştığınızda R tuşu ile mali duruma giriş yapabilirsiniz daha sonra açılan Mali durum sayfasından kredi kullanabilir yada önceki kredilerinizi geri ödeyebilirsiniz.

7-) Kirlenen Traktör ve Aletleri Temizleme

fs2015yikamafs2015yikama3 fs2015yikama2

Taşınabilirler kategorisinde bulunan Yıkama makinası ile kirlenen bütün araçlarınızı temizleyebilirsiniz. Öncelikle Yıkama makinasını satın alın ardından Çiftliğinizin üstten görünümü karşınıza gelecek. Çiftliğinizde bir bölgeye makinayı yerleştirin ve Enter’a basın daha sonra ESC tuşu ile çıkın. Ardından makinayı yerleştirdiğiniz yere kirlenen bir aracınıla yaklaşın ve Araçtan inip Yıkama makinasına yaklaşın ardından R ye basın daha sonra X e basılı tutarak yıkamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni bilgiler eklenecek ve güncellenecektir. Son güncelleme : 18/11/2014

380 Responses

 1. mehmet dedi ki:

  zamanı hızlandırma nasıl oluyor ?

 2. Emirhan dedi ki:

  Benim tahil urunlerim bitti nasil tekrar alinabiliyo

 3. Seyhan dedi ki:

  depo dakiler nasıl alınıyo

 4. AHMET CİHAN ÜNÜŞTÜ dedi ki:

  AHMET CİHAN:) ABİ OYUNDA MISIR EKTİKTEN SONRA GÜBRELEMEK GEREKİR Mİ ? :)

 5. şahin dedi ki:

  aldıgım aletleri bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

 6. şahin dedi ki:

  aldım aletleri bulamıyorum yardımcı olurmusuz acil

 7. yasin dedi ki:

  araçları binmeden garja nasıl götürülür

 8. Ömer dedi ki:

  Ahmet bey merhaba, benim sorum biraz ilginç olacak. Ben ormancılık işleriyle uğraşmayı seviyorum ancak oyunun bize verdiği kereste taşıma römorkları beni çok uğraştırıyor aklıma şöyle bir fikir geldi. buğday, arpa, kanola vs. taşıdığımız derin ve büyük römorkların içerisine bu keresteleri direkt 1’er metre keserek doldurmak istedim ancak başarılı olamadım bana içerisine herşeyi koyabileceğim taşıyabilecceğim bir römork modu linki verebilir misiniz?

 9. Aliyar dedi ki:

  ALLAH RIZASI İÇİN SÖYLEYİN SES NEDEN YOK OYUNU YENİ YÜKLEDİM

 10. Çağrı dedi ki:

  Tarlamda bişey ektiğinimde üstünden geçince ekinler eziliyor yani biçilmiş gibi oluyor bu sorunu nasıl cozerim

 11. yavuz dedi ki:

  yeni harita yükledim start yeri boş gözüküyor

 12. yavuz dedi ki:

  yeni harita yükledim start yeri boş gözüküyor lütfen yardımıcı olun

 13. semih dedi ki:

  Fs15 te gigants edit olmadan objelerin yerindr oynama yapabiliyr muyuz ?

 14. Sefa dedi ki:

  Benim bir sorum olucak yol üzerlerinde lögar kapakları var bunları bir iş için kullanabilirmiyiz

 15. mustafa dedi ki:

  haritayı nasıl görebiliriz hangi tuşla
  saati hızlanjdırma nasıl yapılır hangi tuşla

  • Tosahan dedi ki:

   Haritayı “9” tuşuna basın. I ile ekili tarlalarınızı takip edebilirsiniz. “7-8” tuşları zamanı hızlandırır ve yavaşlatır.

 16. Muhammet dedi ki:

  oyunda sürekli ekrana bildirim ekranı açılıyo o neden oluyo fikri olan var mı

  • Tosahan dedi ki:

   soru işaretlerinin üzerine giderseniz bildirimler açılır birde ayrıca oyunda görev sistemi olduğu için anlık görevler yüzünden oluyordur.

 17. Mali dedi ki:

  Bicerdover tablasi cikmiyor ne yapabilirim

 18. Murat dedi ki:

  FS 2015 de araç alma ve satma varmı

 19. emre dedi ki:

  nasıl bitki kurutmayı kapatırım hep kuruyor benimkiler

  • kadir dedi ki:

   Oyun içinde “ESC” tuşuna baş ayarlar kısmında bitki soldurma kısmı var oradan bitki soldurma seçeneğini kapatabilirsin

 20. Yaser dedi ki:

  Marketten bişeyler aldım nerede olduğunu bilmiyorum

 21. ali dedi ki:

  tabletten oynuyorum biçerin tablasini çıkaramadim yardim i olurmusunuz

 22. Aziz dedi ki:

  Yükleyici nasil cikarilir

 23. abdurrahman dedi ki:

  biogaz yanında duran silokıng mikserinin kapasitesini nasıl arttırabilirim (50000kg) toplam.

 24. Emre dedi ki:

  Mibzere nereden ekin dolduruyoruz

 25. ahmet dedi ki:

  abi cif cekere nasil gececez

 26. Rafet dedi ki:

  Gübre dağıtıcı nerden dolduruluyor

 27. türker eseryel dedi ki:

  merhaba traktör veya bi araç aldığımızda mağazaya herhangi bi araç olmadan nasıl gideriz aceba ? şimdiden teşekkürler

  • Rasim dedi ki:

   ” I ” tuşuna bas sekmeleri değiştir harita çıktığında aracını seç ” aracı sıfırla ” seçeneğine bas ve çiftliğine gelsin.rica ederim

 28. Murat dedi ki:

  Bu araçları işçilere verdiğimizde hız neden düşer yardım lütfen!!!

 29. Aykut dedi ki:

  Aynı anda kaç işçi kiralayabiliriz.
  Bir işçim diğer tarlada pullukla çalışıyor iken diğer işçimi diğer tarlamda ekim yaptırmak istiyorum fakat 5-6metre gidip duruyor.bir seferinde 2 işçi çalışıyorkemin 3.sü bu şekilde yaptı.nerede hata yapıyorum böyle oluyor

 30. eren uslu dedi ki:

  tarla ekmek için tohumu nerden alabilirim fs 17

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir