Tam Bu Sırada Bir başka Ziyaretçimiz John Deere 8530 Traktör İndir… başlıklı yazımıza göz atıyor

Giant Editör Kullanma Klavuzu

Harita ve Modlar Giant Editör Programı ile yapılmaktadır. Kısaca Size Temel Bilgilerinden Bahsetmek istiyorum. Öncelikle Bazı Bilgisayarlarda çalışmayabilir veya çalışıp düzenlemeyi bitirdikten sonra kayıt olmayabilir. Ekran kartınızdan kaynaklanıyor arkadaşlar Sağlam bir ekran kartı istiyor program rahat çalışabilmesi için.

Giant Editör ü Tanıyalım Önce Sitemizden İndirdiğiniz hatta Orjinal Türk Haritası gibi haritalar da dahil olmak üzere bütün bina eklentilerinin 3 boyut kazandığı ve farming simulator oyunana kazandırıldığı bir Düzenleme ve Oluşturma Programı.

Arazi Eğim Tuşu:

Fare konum hareketi ile zemin bu seviyeleri aşağı iterek Bu zemin daha yüksek veya daha düşük ya yapmak için, bu yüksek ve düşük için sağ fare düğmesini için farenin sol tuşuna basarak yapılır, Orta fare tekerleği kullanılır.

Yaprak Vb. Doku Ekleme Tuşu:

Bu Düme Yardımı ile Arazinize Yaprak vb. Şeyler ekleyebilirsiniz.

Örneğin Biraz Buğday eklemek istiyorsanız   bu düğmeyi tıklatın ve sonra Arazi Düzenleme araç çubuğunda (Windows> Terrain Editing etkinleştirmek için)


Açılan Terrain Editing Bölümündeaşağıda kırmızı ile belirttiğimiz Foliage Layer karşısındaki wheat yazan yerde eklemek istediğimiz ürünü seçiyoruz. Bu bir Yol olabilir O zaman Roadı seçiyoruz yada ot Olabilir O zaman Grassı seçiyoruz fakat şuan buğday ekleyeceğimiz için Wheat Seçili kalıyor.

Channels Bölümünden Ürünün haritaya ekleyeceğimiz şeklini belirleriz arkadaşlar . Bütün ürünler 7. chanels da tam olgunlaşır. 6.5.4.3.2.1 de seçebilirsiniz o zaman ise ürün daha tam olgunlaşmamış halini haritanıza eklersiniz.

Düzenlemeyi Yaptıktan Sonra Mausenin Sol Tuşu ile Haritamıza Buğdayı ekleyelim :)

Haritaya Yol Tarla vb. Ekleme Tuşu:

Ot, Çakıl, Buğday veya Yol gibi  Arazi Ayrıntıları ile haritanızı düzenmenize yarar  .

Giant Editörü Kullanırken İşinize Çok Yarayacak Kısayollar

Kısaltmalar:
LMB = Mousenin Sol Tuşu
RMB = Mousenin Sag Tuşu
MMB = Orta Yuvarlak
Alt + LMB =Alt tuşu ile Mousenin Sol Tuşunu basılı tutun Demek

Kritik Kısayollar
Alt + LMB Kameranın Açısını değiştirir
Alt + RMB Kamerayı ileri geri hareket ettirir
Alt + MMB Kamerayı Yukarı Aşağı Kaldırır

Orta Fare Düğmeniz Yok ise Hem Sol Hem Sağ Tuşuna aynı anda Basınız

F  Kare nesne seçili
–  Gezinti hızı azaltın
+  Gezinme hızını arttırın
Ctrl-S Kaydet
Ctrl-Z Geri Al
Ctrl-X Kes
Ctrl-C Kopyala
Ctrl-V Yapıştır
Delete Sil
Ctrl-D çoğaltın
Ctrl-F Kamera Taşı
Ctrl-B Interactive yerleştirme
Shift Interactive Boyama
V Fırca Yarıçapını azaltır
B Fırça Yarıçapını Arttırır
N Fırça Opacity Düşürür
M Fırca Opacity Arttırır
F8 Toggle istatisliği
Shift + Enter Komut Yürütme ( Sadece omut Penceresinde )

Çok Sevdim(0)Hoşuma Gitmedi(0)

Hakkında Kazım Uslu

Kendi Halinde Bir Web Tasarımcısı , Eğitime Aşık , 12 Senedir Bilgisayar kullanmakta ve simülasyon oyunları ile arası oldukça iyi. ETS 2 Anadolu Haritası Yapımcısı ve birçok türkçe yama projesinde görev almış profosyonel bir oyuncu

42 yorum

 1. muduryrd@gmail.com

  kaydetme işinin ekran kartıyla pek alakası yok. Masaüsütünde genelde kayıt yapmaz. C ve D de açın kayıt ettğini görürsünüz.

  Beğen(0)Kötüle(0)
 2. Admin kardeş bunlar tamamda. haritada istediğimiz ürün ekimlerini nasıl yaparız. Bir römork veya trailere istediğimiz ürünleri nasıl taşıtırız. Bunları anlatsanız

  Beğen(0)Kötüle(0)
 3. maya ,max, bu yazılımları nerden bulabilirim bi fikri olan varmı

  Beğen(0)Kötüle(0)
 4. evet haritamıza nasıl new ürün eklicez ve eklediimiz bianlar örn:weigh bridge nasıl çalıştırlır anlatımını yaparsanız sevinirim

  Beğen(0)Kötüle(0)
 5. beyler oyunu kaydedemedim olmuyo neden acaba bilen varmı

  Beğen(0)Kötüle(0)
 6. değerli admin kardeşlerim ben bu maya ve max prolarını nerden bula bilirim bana bi akıl veya setupları için bi link verbilirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla jr_jamis

  Beğen(0)Kötüle(0)
 7. barley , conola ve maize içinde ayaları verebilirmisiniz acaba ……

  Beğen(0)Kötüle(0)
 8. admin kardeşlerme büyük teşekkürler artık kendi haritamı kendim yapabiliyorum veya sevdiim haritalarda istediim gibi değişiklik yapıyorum ama halen daha çözemediim bişey kaldı ürün ekimi iliilgili örn:barley , conola ve maize içinde ayaları gibi ayaları bulamıyrum yardımcı olabilecek varmı aranızda videolu olursa sevinirim

  Beğen(0)Kötüle(0)
 9. lütfen ulto kullanmayın bitürlü download edemiyorum örn:trafic ligth gibi veya bunun çalışma ayarları akşamdan beri 12- 35 arası sitelerde buldum hepsi ulto kullanıo sanırım bü site türkiyeye linklerini kapattı ….

  Beğen(0)Kötüle(0)
 10. lütfen uploaded kullanmayın bitürlü download edemiyorum örn:trafic ligth gibi veya bunun çalışma ayarları akşamdan beri 12- 35 arası sitelerde buldum hepsi uploaded kullanıo sanırım bü site türkiyeye linklerini kapattı ….

  Beğen(0)Kötüle(0)
 11. Arkadaşlar ben nesneyi google sketchup ile çizdim giant a çevirdim haritaya ekledim her şey düzel çalışıyor ama simulasyon yani traktörle duvarların içine giriyorum bu olayı nasıl değiştirebilirim ??

  Beğen(0)Kötüle(0)

Cevapla

1-)Kulağa Küpe Misali ;Vardım ilim Meclisine Ettim ilim Talep , ilim Sonra gelir Dediler illa edep illa edep (Yunus Emre)
2-)Yorum Yapmadan önce sitemiz üzerinden arama yaparak sorunu çözebilirsiniz
3-)E-posta Adresiniz Yayınlanmaz. Gerekli Alanları Doldurmak Zorunludur *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>