FS15 – Gözükmeyen Modları Çalıştırma

gozukmeyenmodlaricingenelcozum_fsdestek_kapak

Merhaba sevgili Dostlar, Sitemizde biliyorsunuz her gün düzenli olarak sizlerle paylaştığımız modlar bulunmakta. Bazı arkadaşlar modların çalışmadığını iddia ediyor. Bizlerde diyoruz ki eklediğimiz nerdeyse bütün modları test ettikten sonra fotoğraflarını çekerek sizlerle paylaşıyoruz. Bizimde başımıza gelen bazı durumlarda modlar çalışmayabiliyor. Fakat dosyaları bilgisayarımızda düzenleyip çalışır hale getirdikten sonra paylaşımı gerçekleştiriyoruz.

Bazen gözden kaçırdığımız dosyalarda olabiliyor. Bu gibi durumlarda bizim yaptığımız gibi sizlerinde ufak bir dosyayı düzenleyerek duruma mudahale ederek modu çalışır hale gelebilirsiniz. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki sitemizde çalışan dosyalar, ziyaretçilerimizin büyük çoğunluğuna uyum sağlaması açısından genel sürüm için geçerli olan dosyalar. Yani Farming Simulator 2015 V1.o için geçerli. Oyunu ücretli satın alıp güncelleme gerçekleştirdiyseniz muhtemelen sürüm farkından dolayı aksaklıklar meydana geliyor ve dosyalar çalışmıyordur. Bu durum içinde yine burada aktaracağımız işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak Çalışmayan Mod’un Zip dosyasını Belgelerim > My Games > Farming Simulator 2015 > Mod klasörüne girerek buluyor ve sağ tıklayıp Klasöre Çıkart Diyoruz.(Winrar programı gereklidir. Google’dan aratarak bulabilirsiniz.)

gozukmeyenmodlaricingenelcozum_fsdestek_01

Mod klasörünün içerisinde mod ile birlikte aynı isimde bir klasör daha oluşuyor. Bu klasörü açıyoruz.

gozukmeyenmodlaricingenelcozum_fsdestek_02

Bu klasörün içerisinde bulunan moddesc.xml dosyasını Not defteri ile açıyoruz. ve modDesc descVersion=”23″(22,19,25 gibi rakamlar olabilir) kısmındaki 23 rakamını silerek yerine 21 yazıyoruz. Daha sonra kaydet diyoruz.

gozukmeyenmodlaricingenelcozum_fsdestek_03

Şimdi klasörüdeki bütün dosyaları seçiyor(kısayolu CTRL + A) ve Sağ tıklayıp Arşive Ekle.. Diyoruz.

gozukmeyenmodlaricingenelcozum_fsdestek_04

Açılan kısımda Zip’i seçip Tamam diyoruz.

gozukmeyenmodlaricingenelcozum_fsdestek_05

Oluşan yeni Zip dosyasına sağ tıklayıp kes diyerek My Games > Farming Simulator 2015 > Mod klasörü dizinine gönderiyor daha sonra oyuna giriyoruz. Mod sekmesinde artık karşımıza çıkacaktır.

Not: Eğer Farming Simulator 2015 Versiyonunuz 1.3 ise  yukarıdaki 23 rakamı geçerli olacaktır. Yani 21 olan numarayı 23 olarak değiştirmeniz gerekir.

You may also like...

4 Responses

  1. İsmail dedi ki:

    abi 2.dosya çıkmıyor

  2. Bzmnet Tv dedi ki:

    Gardaşım bu olay da 17 içinde geçerli mıdır, geçerli ise düzeltmemizgerken rakam nedir.

  3. EREN YAZICI dedi ki:

    peki sürüm 1.4.2 ise nasıl yapmamız lazım defleri nasıl ayarlamamız lazım moddesc.xml dosyasını bilgilendirirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir