Ukash Kartlar Karşılıksız Çıkabilir mi?

ukash_kartlari

İnternetten güvenli ve anonim ödeme dendiği anda birçok insanın aklına Ukash kart sistemleri geliyor. Süper Ukash sitelerinin artmasıyla birlikte ülkemizdeki popülaritesi oldukça yükselen bu ödeme sistemleri, günümüzde binlerce sitede kullanıma açık bir şekilde potansiyel müşterilerini bekliyor ve bu sitelerin sayısı her geçen gün daha da fazlalaşmakta.

Ancak bu kullanım oranının hızla artması hadisesinin Ukash için kesin bilinirlik sağladığını, kredi kartı veya bankalar kadar güvenilir görülmesini sağladığını söylememiz maalesef doğru olmaz. Bazı kullanıcılar Ukash firmasını daha önce duymadığı veya bu kart sistemini öncesinde kullanmadığı için zaman zaman tereddüte düşebilmekte. Kart adı verilen nesnenin 19 haneli bir numaraya tanımlı para miktarı olması da bu konuda bazı kişileri tedirgin etmekte. Bu kartların karşılıksız çıkması, kişilein dolandırılabileceklerini ve birilerine para kaptırabileceklerini düşünmeleri de bu tedirgin düşüncelerden bir kısmı diyebiliriz.

Peki Ukash kartlar karşılıksız çıkabilir mi? Böyle bir durum gerçekleştiğinde ne yapmak, hangi prosedürleri izlemek gerekir? Yazımızda bu sorunların çözümüyle ilgili kısa ve net bilgiler vermek istiyoruz.

Ukash kartların karşılıksız çıkması, bu yüzden paranızın karşılığını alamamanız, topyekün zarara uğramanız gibi durumlar bu sistemde kesinlikle sözkonusu değildir. Datakarti.com.tr Ancak çok nadir olarak, kartın referans numarası ile kullanığınız 19 haneli şifrenin birbiriyle eşleşmemesi gibi durumlarda sistem hata verebilmekte ve ödemenin gerçekleştirilmesi konusunda sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda Ukash aldığınız aracı firmanızdan sizin kartınıza tanımlanmış bu referans numarasını istemeniz ve Ukash firma merkeziyle mail veya sitelerindeki form aracılığıyla iletişim kurmanız sorunu çözecektir. Hızlı bir şekilde destek talebinizi alan firma, size yeni bir kart sağlama veya referans numarasındaki eşleşme problemini çözme opsiyonlarından birisini kullanarak sizi bilgilendirecek ve mağdur olmanız engelleyecektir. İletişim için tıklayınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir