Farming Simulator 2011FS2011 - Genel Konular

Balya Yapımı Satımı Taşıması Herşey Burada

Sevgili Farming Oyuncuları Bir çoğunuzun Bu konuda Yardım istediğini Mail yolu ve Yorumlar aracılığı ile biliyorum. Bizde Sizin bu konu hakkında Geniş bilgi sahibi olmanız için Bu başlık hakkında Balya konusunda herşeye değineceğiz.

Bilgileri görmek için yazının Devamını Okuyunuz…

İşleme Başlıyoruz. biçtiğimiz Ekinin Tarlasına Kare Balya yapımında Kullanılan Balya makinasını bir traktöre bağlayarak Götürüyoruz. Biçerdöverin Biçtiği Bölümlerdeki yerde oluşan samanların üzerinden geçerek Balyalarımızı Oluşturacağız. Balya makinasının çalışması için Traktöre Bağladıktan Sonra “B” Tuşuna basıyoruz.

Daha Sonra Balya yapma işlemini bitirdikten sonra Balyaları toplama işlemine geçiyoruz. Bunun içinse Otomatik Balya Toplama Römorkunu bir traktör Yardımı ile tarlamıza Götürüyoruz ve çalıştırmak için “B” tuşuna basıyoruz ve Balyaları toplamaya başlıyoruz.

Balya toplama işlemi bittikten sonra Sıra geldi Balyaları Satmaya. Römork Dolduktan sonra Çiftliğe Dönüyoruz Silolarımızın olduğu yere ve Römorku Samanlığa Geri geri yaklaştırıyoruz.Aşağıda ki resimde Olduğu Gibi Yaklaştıktan sonra “O” Tuşuna basıyoruz.

“O Tuşuna bastıktan sonra Römorkumuz Otomatik Bir Aşağıdaki Resimin Pozisyonunu Alıyor Ve Bekliyoruz.

Hemen Üstteki Resimde Olduğu Gibi Bir Pozisyon Aldığımız Zaman tekrar “O” ya basıyoruz ve Satış işlemi Gerçekleşiyor Arkadaşlar

Yazı Tamamen FSDESTEK sitesine Aittir.

Etiketler

Fsdestek

Fsdestek, Farming Simulator serisi Türkiye destek sitesi. En kaliteli mod ve yama paylaşımı..

İlgili Makaleler

32 Yorum

 1. bunları herkez biliyor
  kare çim balyası nasıl yapılır kuru ot balyası nasıl yapılır ot nasıl kurutulur çimi fermantasyonla nasıl slaj haline getirirsin düzgün yem karışımı nasıl olur bunların rehberini yapında görelim profesyonelliğinizi çim balyasını bir türlü yapamıyorum ben

  1. balya makinesini bağladığınızda sağ alt kısımda yüzde ile balya yapımını görürsünüz. O yüzde %100 olunca balya tamamlanmış olur ve yeni balyaya başladığınızda o balya düşecektir..

 2. erdem öncelikle yazı tamamen benimdir. bu yazıyı youtube den izleyerek verdim. öncelikle sana yalan borcum yok buraya bilgi vediysek suçmu işledik.ben üniversite mezunu mühendisim buraya yazı yazamayacak kadar aciz biri değilim. neden bu kadar asabisin.

 3. ali sen bunu kendin yazmadın bu yuvarlak balya işini admin yaşmız sende ordan kopyala yapıştır yapmışın ne yalan atıon millete??? sorarım sana

 4. yuvarlak balyaların toplanması.
  öncelikle kepçeli traktörlerden birini almamız gerekiyor. benim tavsiyem uzatılabilen vince benzeyen traktörün alınması.zaten iki traktor var oyunda.ince sivli uçlu çatal gibi balya kolunu bu traktore takın.Takma işlemi Q tuşu ile yapılıyor. option control vinç traktörün son iki tuş özelliğni atamamız gerekiyor. bu arada birde balya römorku almamız gerekiyor. vinç şeklindeki ve balya römorkunu yuvarlak balyaların olduğu tarlaya götürüyoruz.vinç traktörün ucundaki sivri uçlu çatalı bayaya yandan gelecek şekilde yavaş yavaş batırıyor ve iyice balyanın içine sokuyoruz.burda önemli olan çatalın balyaya yavaş yavaş sokulmasıdır.hızlı olursa balya düşer veya hareket eder. blyları vinç traktörün kolu sayesinde balya römorkuna arka arkaya gelecek şekilde çifter çifter diziyoruz. sonra çiftliğe römorku götürüyoruz. vinç traktörle balyaları römorktan alıp samanlıkta aralıktan içeri atıyoruz ve para kazanıyoruz.
  http://www.youtube.com/watch?v=5HkEJ5r2flk

  http://www.youtube.com/watch?v=cXhNLs30XfI

 5. arkadaşlar merhaba
  yanlışlıkla silindir balyalar yapmışım. bunları römorka yükeyemedim nasıl yüklenir ve silindir yuvarlak balyalar nasıl değerlendirilir. lütfen yardım.

 6. öyle deil orası baska linkleri inceleyin oradan çim filan götürüyorsun ineklere
  yemek cok ama bu para getiriyor sonucta

 7. Bu haritada saçmalamışlar resmen :D Balyayı neden kendi çiftliğimizde satıyoruz ? Saçmalık. Çiftlikte balya istasyonu olsa oraya koysak balyaları bizim hayvanlat yese ;D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz Yayın hayatına devam edebilmek için reklam gelirine ihtiyaç duymaktadır. Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemizi en iyi şekilde görüntüleyebilirsiniz.