FS19 ModlarıFS19 Yardım

Farming Simulator 19 Mevsim Modu Hakkında Herşey

Oyunu en eğlenceli hale getirmek için mutlaka sahip olmanız gereken bir mod mevsim modu. Oyunun en büyük eksikliğini ortadan kaldıran bu mod ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış mevsimlerini aşamalarıyla birlikte oyuna ekliyor.

Mevsim Modu Nasıl İndirilir ?

FS19 – Mevsim Modu

Mevim modunu yukarıdaki içeriğimizden indirebilirsiniz. İndirdikten sonra Belgelerim > My Games > Farming Simulator 19 > Mod Klasörüne atın. Daha sonra oyuna girişte modu aktif etmeyi unutmayın.

Bende Mevsim Modu Gözükmüyor Ne Yapmalıyım ?

Oyunun en güncel sürümüne sahip olmalısınız bu modu çalıştırabilmek için. Şuan geçerli sürüm Farming Simulator 19 1.4.x sürümü. Önceki sürümlerde bu mod maalesef çalışmamaktadır.

Hangi Ürünler Ne Zaman Yetiştirilir ?

ALT + S tuşlarına basarak Mevsim modunun arayüzüne erişebilirsiniz. Burada takvimde yetiştirebileceğiniz ürünlerin ekim ve hasat dönemleri belirtilmektedir. Hasat işlemini gerçekleştirmezseniz ürün solar. Ayrıca belirtilen dönem harici ekim yapmanız size masraftan başka bir şey kazandırmaz. Sarı ile belirtilen zaman aralığı hasat dönemi, yeşil ile belirtilen zaman aralığı ekim dönemidir.

Mevsim Kaç Gün ?

1 mevsim orjinal ayarlarda 9 gündür. ALT + S‘ye basarak mevsim modu ayarlarını açtığınızda yine Ayar kısmına geldiğinizde buradan mevsim gününü arttırıp azaltabilirsiniz.

Mevsim Modu için Harita mı indirmem gerekli ?

Hayır, oyunun orjinal haritaları üzerinde mevsim modunu çalıştırabilirsiniz. Fakat oyuna girişte ekili olan tüm alanlar ortadan kalkacaktır. Bunun nedeni yeni grafikleri ayarlamasıdır. Ayrıca dilerseniz mevsim modu içeren haritaları da indirip deneyebilirsiniz. bknz: mevsim modu içeren haritalar

Ağaçlar Yaprak Döküyor mu ?

Mevsim modunda ağaçlar karakteristik özelliklerine göre yaprak dökebilir de dökmeyebilir de. Örneğin çam ağacı her mevsim yeşildir.

Bir Mevsim Kaç Aydan Oluşuyor ?

Her mevsim 3 aydan oluşuyor. Mevsim uzunluğunu yukarıdaki gibi değiştirmediyseniz oyunda her ay 3 gün sürüyor. Bu süreyi kısaltabilir yada arttırabilirsiniz. Toplamda bir sezon, 4 mevsim ve 12 evre(ay)den oluşuyor.

Mevsim Modu Ekonomik Sistemi Nedir ?

Mevsim modunda bir ürünü hasat ettiğinizde hangi mevsim yada hangi ay sattığınızda ne kadar kazanacağınızı görebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda buğdayın en çok kış mevsimi birinci ayda para ettiğini görebilirsiniz. En az getiriyi ise yaz mevsiminde getirdiğini görebilirsiniz. Bu ekrana ALT + S tuşlarına basarak girebilirsiniz.

Hava Sıcaklığı ve Hangi Mevsimde olduğunuzu Göstergelerden Takip Edin

Spring ilkbahar mevsimi, summer yaz mevsimi, winter kış mevsimi ve autumn sonbahar mevsimidir. Göstergelerden takip edebilirsiniz. hemen yanında yer alan 1-2-3 değerleri o mevsimdeki ayı gösterir.

Eklenecekler:
Kış mevsiminde hasat yapılıyor mu ?
Ekim zamanı haricinde ekim yapılabiliyor mu ?

Fsdestek

Fsdestek, Farming Simulator serisi Türkiye destek sitesi. En kaliteli mod ve yama paylaşımı..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz Yayın hayatına devam edebilmek için reklam gelirine ihtiyaç duymaktadır. Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemizi en iyi şekilde görüntüleyebilirsiniz.