Farming Simulator 2015 Tam Çözüm Rehberi

Merhaba arkadaşlar Farming Simulator 2015’i nasıl oynamalısınız ve neler yapabilirsiniz Resimli Anlatım sayfamıza hoşgeldiniz. Öncelikle Belirtmem gerekiyor Farming Simulator 2015 Ormancılık Rehberi ve Farming Simulator 2015 İnek Yetiştiriciliği bölümleri ayrı sayfalarda detaylı olarak aktarılacaktır. Bu bölümde makinalar hakkında bilgi hangi makina ne işe yarar bunlardan bahsedeceğiz. Geleneksel olarak devam ettirdiğimiz tam çözüm sayfasını bu yıl biraz gecikmeli olarak yayınlıyoruz. Nedeni ise Farming Simulator 2015’in Türkçe olarak çıkması.

Sizde Resim ve Bilgileriniz ile Bu Sayfanın Gelişmesine Yardımcı Olabilirsiniz. Resimlerinizi ve Bilgilerinizi Bu Sayfa Altına yorum atın Konumuza İsminiz ile Ekleyelim..

Başlıyoruz arkadaşlar aşağıda yer alan resimlere tıklayarak büyük boyda görüntüleyebilirsiniz. ;

1-) Tarla Nasıl Sürülür ? Hangi Aletler Kullanılır ?

farmingsimulator2015tarlasurumu farmingsimulator2015sabanlar

Tarla yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere Bir Traktöre saban(pulluk) takılması ile birlikte tarlalarınızı sürebilirsiniz. Pulluk taktıkdan sonra Önce “X” daha sonra “V”ye basarak sürüm işlemine hazır hale gelir ardından traktörünüzü Alfabetik tuşların bulunduğu kısımın hemen üstünde bulun sayısal tuşlardan “3” e basarak hareket ettirebilir sürüm işlemine başlayabilirsiniz. 3’e bastığınızda maksimum devire ulaşacağı için devirinizi 1 ile ayarlayabilir 2 ile yeniden yükseltebilirsiniz.

2-) Tarla Ekime Nasıl Hazır Hale Getirilir ?

farmingsimulator2015kultivatorler farmingsimulator2015kultivatorkullanimi

Tarla ekim işlemi öncesinde Mağazadan Kültivatör alarak Öncelikle tarlayı ekim için uygun hale getirmemiz gerekiyor. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi bir adet Kültivatör ve bu kültivatörü çekecek bir adet traktör aldıktan sonra işleme koyuluyoruz. Daha önce Pulluk ile Sürdüğümüz tarlayı Kültivatör ile düzlüyoruz. Kültivatörü Traktöre bağladıktan sonra Önce “X” tuşu ile kültivatörü açıyoruz ardından “V” tuşu ile kültivatörü aşağı indiriyoruz daha sonra Alfabetik tuşların bulunduğu kısımın hemen üstünde bulun sayısal tuşlardan “3” e basarak hareket ettirebilir sürüm işlemine başlayabilirsiniz. 3’e bastığınızda maksimum devire ulaşacağı için devirinizi 1 ile ayarlayabilir 2 ile yeniden yükseltebilirsiniz.

3-) Tarla Nasıl Ekilir ?

farmingsimulator2015ekimislemi farmingsimulator2015mibzeretohumdoldurma farmingsimulator2015mibzerler

Öncelikle Mağazadan Ekim Makinaları kısmından bir adet mibzer almamız gerekiyor. Hangi ürünü ekeceksek onunla alakalı bir mibzer aldığımızdan emin olduktan sonra(Patates ürününü farklı bir mibzer ekiyor) çiftliğimize dönüp tohumların olduğu kısma giderek mibzere tohum doldurmalıyız. Aksi halde ektiğiniz ürünler çıkmayacaktır. Tarlayı boşa ekeceksiniz. Tohumu doldurmak için yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi tohumların oraya yaklaşıp “R” tuşuna basmanız yeterlidir. Çoklu(multi) ürün ekimini sağlayan mibzerleri doldururken “O” tuşu ile ekilecek ürünü değiştirebilir ve istediğinizi ekime hazır hale getirebilirsiniz.Daha sonra tarlaya giderek önce “B” tuşuna daha sonra “V” tuşuna basarak ekme işlemine başlayabilirsiniz.

4-) Tarla İlaçlama İşlemi

spreyleme

farmingsimulator2015ilacdoldurumu farmingsimulator2015ilaclamamakinalari

Bu işlemi Arazinizi Sabanla sürdükten sonra yapmanız gerekiyor. Sürme işlemi ile açığa çıkan haşereleri spreyleme makinası ile yok etmenizi sağlayacaktır. Bu ilaçları Mağazadan Sprey Makinaları bölümünden temin edeceğimiz ekipman ile tarlaya atacağız. Burada daha önceki oyunlarda işçi kiralama yoktu fakat Farming Simulator 2015’te ilaçlama işlemlerinde de işçi kiralayabiliyoruz arkadaşlar. Ekipmanı aldıktan sonra ekipmanı çekecek bir traktör ile çiftliğe dönüp deposuna ilaç doldurmamız gerekecek. İlaç bölümüne yaklaştığınızda “R” tuşu ile depoyu doldurabilirsiniz. Ardından İlaç atacağımız tarlaya giderek öncelikle “X” tuşuna basarak makinanın kollarını açmalıyız ardından “B” tuşu ile makinayı çalıştırıp ilaçlama işlemine başlayabiliriz. Burda bir başka yenilik ise makinanın boyunu ayarlamak. Ürünler yeni filizlenmeye başladığında düşük yükseklikte bir ilaçlama yapmak size daha fazla avantaj sağlayacaktır. Bu ekipmanın boyutunu ise “V” tuşu ile ayarlıyoruz.

5-) Ekine Gübre Atma İşlemi

sunigubreleme_fsdesteksunigubre1 sunigubre2

Ürününüz yeşerdikten sonra Yapacağınız bir işlem. Bunun için önce Suni Gübre serpici satın almamız gerekecek. Yukarıdaki resimlerde de gördüğünüz gibi iki adet suni gübre serpiciden bir tanesini satın alıyoruz daha sonra çiftliğimizde bulunan ilaçların yanına getiriyoruz. Öncelikle R tuşu ile dolduruyoruz. Daha sonra Ekin başaklandığında(Yukarıdaki fotoğraf temsilidir) yeşil iken yani tarlaya yaklaşıp B tuşu ile serpme işlemini başlatıyoruz bütün tarlayı gübreledikten sonra işlem tamamdır.

6-) Farming Simulator 2015 Kredi Kullanma

bankakredi_fs15 bankakredi_2_fs15

Paranız bittiğinde Farming Simulator bankası yanınızda.  Bankadan kredi çekebilmek için oyunda bulunan ATM’lerin yakınında olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki Para şeklinde simgeye yaklaştığınızda R tuşu ile mali duruma giriş yapabilirsiniz daha sonra açılan Mali durum sayfasından kredi kullanabilir yada önceki kredilerinizi geri ödeyebilirsiniz.

7-) Kirlenen Traktör ve Aletleri Temizleme

fs2015yikamafs2015yikama3 fs2015yikama2

Taşınabilirler kategorisinde bulunan Yıkama makinası ile kirlenen bütün araçlarınızı temizleyebilirsiniz. Öncelikle Yıkama makinasını satın alın ardından Çiftliğinizin üstten görünümü karşınıza gelecek. Çiftliğinizde bir bölgeye makinayı yerleştirin ve Enter’a basın daha sonra ESC tuşu ile çıkın. Ardından makinayı yerleştirdiğiniz yere kirlenen bir aracınıla yaklaşın ve Araçtan inip Yıkama makinasına yaklaşın ardından R ye basın daha sonra X e basılı tutarak yıkamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni bilgiler eklenecek ve güncellenecektir. Son güncelleme : 18/11/2014

382 Yorum

 1. arkadaslar destek alamak istiyorum ama sıte yonetıcısıne nerden nasıl ulasırım yorum baslıgı bıle atamıyorum

 2. ps3 ben biçerdöverle kanola biçtikten sonra aynı biçerdöver arpa yada buğday ekince biçerdöverle biçiyorum ama arkasından saman çıkarmıyor bide garaj stok dolu olduğu için yeni araç alamıyorum garaj kapasitesini nasıl arttırırım

  1. bıcme bıttıkten sonra bosaltman gereklı sonra arpa veya bugday bıcmeden once calıstır ve (O) harfıne bas arkadan saman atacaktır.

 3. Aynı anda kaç işçi kiralayabiliriz.
  Bir işçim diğer tarlada pullukla çalışıyor iken diğer işçimi diğer tarlamda ekim yaptırmak istiyorum fakat 5-6metre gidip duruyor.bir seferinde 2 işçi çalışıyorkemin 3.sü bu şekilde yaptı.nerede hata yapıyorum böyle oluyor

 4. merhaba traktör veya bi araç aldığımızda mağazaya herhangi bi araç olmadan nasıl gideriz aceba ? şimdiden teşekkürler

  1. ” I ” tuşuna bas sekmeleri değiştir harita çıktığında aracını seç ” aracı sıfırla ” seçeneğine bas ve çiftliğine gelsin.rica ederim

 5. biogaz yanında duran silokıng mikserinin kapasitesini nasıl arttırabilirim (50000kg) toplam.

  1. Oyun içinde “ESC” tuşuna baş ayarlar kısmında bitki soldurma kısmı var oradan bitki soldurma seçeneğini kapatabilirsin

  1. soru işaretlerinin üzerine giderseniz bildirimler açılır birde ayrıca oyunda görev sistemi olduğu için anlık görevler yüzünden oluyordur.

 6. haritayı nasıl görebiliriz hangi tuşla
  saati hızlanjdırma nasıl yapılır hangi tuşla

  1. Haritayı “9” tuşuna basın. I ile ekili tarlalarınızı takip edebilirsiniz. “7-8” tuşları zamanı hızlandırır ve yavaşlatır.

 7. Benim bir sorum olucak yol üzerlerinde lögar kapakları var bunları bir iş için kullanabilirmiyiz

 8. Tarlamda bişey ektiğinimde üstünden geçince ekinler eziliyor yani biçilmiş gibi oluyor bu sorunu nasıl cozerim

 9. Ahmet bey merhaba, benim sorum biraz ilginç olacak. Ben ormancılık işleriyle uğraşmayı seviyorum ancak oyunun bize verdiği kereste taşıma römorkları beni çok uğraştırıyor aklıma şöyle bir fikir geldi. buğday, arpa, kanola vs. taşıdığımız derin ve büyük römorkların içerisine bu keresteleri direkt 1’er metre keserek doldurmak istedim ancak başarılı olamadım bana içerisine herşeyi koyabileceğim taşıyabilecceğim bir römork modu linki verebilir misiniz?

 10. AHMET CİHAN:) ABİ OYUNDA MISIR EKTİKTEN SONRA GÜBRELEMEK GEREKİR Mİ ? :)

  1. kardeş mibzerlerin altında açıklamaları var pancar resmini gördüğün mibzeri satın al adından tohum doldur daha sonra “O” tuşuna bas sıfır değil o tuşu ordan pancarı seç ve ek..

 11. Tarlama yonca ekmiştim daha sonra tarlamı ekime hazır hale getiremez oldum bunu nasıl düzeltebilirim.
  sürekli yonca çıkıyor arka arkaya

 12. Ben tarlaya yonca ekmiştim .
  Tarlamdaki yoncaları tarlamı ekmek için süremiyorum bunu nasıl düzeltebilirim.

 13. oyun açılabilmesi için tekrardan crack indirmen gerekiyor ve kırmızı amlemden oyuna girebilirsin

 14. Beyler surekli param eksiliyor bunu nasil durdurabilirim borc falan yok arac bakim ucreti doye biseyler yaziyo bnkada

 15. Ps3 te oynuyorum traktörleri sinirli sayida alabiliyorum daha fazla traktör nasil alirim?

 16. oyunu açıyorum gıanıt 6,2 hatası alıyorum yardım çözümünü bi türlü bulamadım lütfen allah rızası için yardım

  1. kardeş hatayı tam olarak bilmiyorum ama oyunu tekrar indirmelisin link istersen veriyim

  2. Kardes onun cozumunu kimse bilmiyor bnim de oyle olmustu pc ye format atip bidaha yukledim oldu

 17. Merhaba ben buğday hasadı yaptığımda her zaman saman bırakmıyor biçerdöver sebebı nedır acaba?

  1. dostum biçerdöver ile hasat ederken dikkat etmen şey, balya yapacaksan eğer, O veya Ö tuşundan birisi saman bırakmayı aktif hale getiriyordu, şayet tuşu tam net olarak hatırlamıyorum, ama O veya Ö .

 18. Merhaba konu eski ama belki hemen gelir cevap diye bir umut yazıyorum.
  Çimen sılajı yaptım oldukça fazla bunu satmak yerine depolamak istiyorum. Şimdi damperli kasada duruyor? Satıştan başka da nereye boşaltabileceğimi bilmiyoum.

  1. İnek çiftliğinin hemen ilerisinde Biogaz tesisi vardır. Orada silajlık için ek bölümler mevcut. Orayı kullanabilirsiniz. Onun haricinde başka bi yerde muhafaza etme şansınız yok (şayet kendi çiftliğinizdeki silaj kısmı doluysa)

 19. sa ben tarlaya kanola ektim biçerdöver biçmiyor abi 50 kere denedim bi çözümü var mı

  1. Hasat zamanının gelip gelmemesinden emin olun. Eğer gelmiş ise biçer döverinizin boş olduğundan emin olun. Biçerdöver tamamen dolu veya içinde başka bir ürün varsa biçme işlemi gerçekleşmez.

 20. Abi benim oyunum korsan internet üzerinden indirdim. hayvanları satın aldığımda hayvanların görüntüsü yok sesleri var ama kendileri yok lütfen yardım edebilir misiniz.Ne yapmam gerek .

 21. tarlaya yonca ektim ama artık başka bir şey ekemiyorum sabanla açıyorum ama zor oluyor.Bir çaresi var mı?

 22. selamın aleyküm iyi günler bende farming simulator 2015 orjinel oyun var ve traktöre binerken oyun donuyo ve oyun çalışmayı durduruyo nasıl çözcem ?

 23. Selam Arkadaşlar

  YAbancı bir mod sayfasında Bruks Un isimli bir talaş makinası buldum. İnanılmaz bir mod olmuş. Kullanımı çok ama çok kolay bir ağacı kesiyosunuz ve tamamını anında talaş yapıyor ama bir sorunu var talaşı dorseye bazen atıyor bazen atmıyor. Ben programcılıktan anlamam ama dizin sayfasında bir iki değişiklik yapıp sıfır olan kapasiteyi artırdım biraz zor ama çözüme yaklaştı. Burada bu konuda uzman arkadaşlar olduğu ortada. Belki bir iki oynama ile son derece düzgün çalışan bir alet elde etmiş oluruz. ilgilenen arkadaşlar google a bruks un yazarlarsa birçok yabancı sitede çıkıyor. 5 mb küçük bir dosya. Ben kod dosyasından kapasite sıfır olan yeri 30000 falan yapıyorum hiç sorunsuz biriktiriyor ama iş onu boşaltmaya gelince sorunlar oluyor. yardımlaınız için şimdiden teşekkürler.

 24. oyunu kurdum açtım kariyeri kurdum açıldı ekran yeşille gri karışımı traktör leri biçeri kullanabiliyorum lastik izleri görünüyor ama ekran yeşille gri karısımı yerler yeşil çimenler hasat agaçlar flan hepsi gri yardımcı olurmusunuz görüntü ayarlarını en düşüge getirdim 640×480 yaptım gene olmadı yardım edın lütfen :(

 25. Abi acil cevap werirmisinz ben bir traktör yapmak istiyorum veya harita modu yapmak istiyorum bu mümkünmü ve nasıl yapacam traktör yaması ve harita ?

 26. s.a kardeşim ben şimdi fs 2015 i türçe yapmak istedim internetten filan baktım codex e gerekenleri yaptım x64 olsun x86 olsun hep yaptım ama olmadı bunu nasıl ayarlayabiliriz bi çözüm yolu var mı ?

  1. x86 ve x64 klasörünün içerisinde codex*ini dosyası var. o dosyayı not defteri ile aç language kısmının karşısında bulunan english’i turkish ile değiştir kaydet tamamdır. her iki dosya içinde yapman gerekiyor.

   1. kardeşim aynı gösterdiğin gibi yaptım notepad++ dan da yaptım ama olmuyo başka bi çözüm yolu yokmu bunun

     1. Tosahan abi codex e giriyorsun ondan sonra kaydediyosun masaüstüne masaüstüne gelen codex i x86 daki codexi siliyosun masa üstündekini oraya atıyorsun bukadar kolay

    1. Önce oyun içinde secenekler kısmından çoklu oyuncu dilini turkish yapmalısın. Ardından codex dosyasında ki ayarları yaparsan sorun çözülür.

 27. Selamın aleyküm oncelikle benim bir kaçtane sorum olucak mod olarak ındırdıgım ve oyunun kendısındede olan su tankerlerş aldım fakat su dolduramıyorum su doldurma yerı varmı ayrıyetten seracılıga başlıyacagım ama neler gereklı bılmıyorum gübre ısı tamamda ıste suyu nasıl elde edicez bide koyunda aldım ama koyunlardan neyi nasıl alıcaz son olarak süt tankaride aldım sut doldurup satabılıyomuyuz ?

  1. Aleykümselam. Bildiklerime yardımcı olayım kardeş. Tarlanın kenarında veya herhabgi bi yerde bulunan çeşme,kuyu gibi yerlerin yanına su tankeri ile yanaştığın zaman doldur tuşu aktif oluyor ve suyu doldurmaya başlıyorsun. Bu da videosu: https://www.farmingsimulatordestek.com/farming-simulator-2015-su-tankerini-doldurma.html

   koyunlarla İlgili pek bir bilgim yok bildiğim kadarıyla onların yünü toplanıp satılıyor.

   Süt ile ilgili soruna geleyim. Süt tankeri alıp doldurmana gerek yok sütler her gün saat 00.00 da kendiliğinden satılıyor. Ve inekçiliği tavsiye ederim gayet kârlı bir iştir. Serayı da katı gübrelerini değerlendirme amaçlı kullanabilirsin benim tavsiyem inek çiftliğinin hemen yanına koy seralarını ki gübreyi taşıman kolay olsun zaten çiftliğin süt deposunun hemen önünde çeşme de var ordan da su doldurursun.

 28. mer benimbi sorunum var oyunu yeni aldım ve oyunu kurdum ama oyunda ses yok kaç kere sildim tekrar yükledim hem c ve hemde d ye kurdum yine halledemedim yardımcı olurmusuz?

 29. Benim bir sorum olacaktı. Tarlaya çim ektim. Çim biçme makinesi ile biçtim kuruttum sonra da balyaladım. Şimdi başka bişey ekmek istiyorum ama tarlam yemyeşil duruyor. Ekim makinasıyla ekemiyorum. Sabanla üzerinden geçtim yine yeşil kalıyor. Yardımcı olur musunuz ?

  1. Oyundaki her aracın ve aletin bakım giderleri vardır. Bu nedenle paranızın gitmesi normal. Kullanmadığınız eski araçları satarak giden para miktarını azaltabilirsiniz..

 30. Merhaba, Ps4 de farming 2015 oynuyorum. Satın aldığım araçlari belli bir süre sonra işçilere biraktigimda yavaslamaya başlıyorlar. Hatta gitmiyorlar diyebilirim. Ekranın sağ alt köşesinde hız ibresinin altında yeni araçlar 40-50 falan yazıyor. Eskilerde yani gitmekte zorlananlar 0 sıfır yada bir. Bunların performansını nasıl artirabilirim. Şimdiden teşekkürler

 31. @Batuhan zaten H ye bastığında işçi kiralar otomatik kendi yapmaz arkadaşım.. Simülasyon oyunları senin ön planda olduğun oyunlardır bu nedenle biçerdöveri veya farklı bir aracı sen kullanarak işlerini gerçekleştirirsin. iki tarla ile uğraşırken de diğer tarladaki işleri halletmesi açısından işçi kiralayabilirsin

 32. merhaba ben yeni biçerdöver kesici ucu aldım her yere sıgamadığı için traktörün arkasına bagladım ama bitürlü geri çözemedim traktörün menüsünde sadece haritayı büyütmek için gerekli olan not var bırak diye bişey yazmıyor nasıl yapıcam lütfen yardım

  1. Merhaba tayfun kardeşim ilk olarak biçerdöver uçunu(Dorseli büyük) traktöre taktın doğrumu anladım. Traktörü kullanırken G tuşu aktif mi ? G tuşu aktif olması için traktörün önünde veya arkasında farklı bir araç daha olmalı G tuşuna basarak araç seçimini değiştir ve Q tuşu ile geri çözebilirsin biçerdöver bıçağını

 33. Ps4 ile 2015 oynuyorum. İşçiler tarlaları yavaş ekmeye başladılar. Ilk aldığımda daha hızlı ekim ve biçim yapıyorlardı. Şimdi neredeyse durma noktasına geldiler. Sebebi nedir

 34. merhabalar, öncelikle bilgiler için teşekkürler, bi kaç sorum olacak, ben oyunu bir siteden indirdim; birincisi oyunun multiplayer dilini değiştirebilmeme rağmen normal dilini değiştiremiyorum malesef, ikincisi tek tuşla haritanın büyük halini göremiyor muyuz, yardımlarınız için teşekkürler.

  1. Merhabalar oyunu satın almış olsaydınız zaten dil derdiniz olmazdı. Orjinal sitesinden satın alsanız zaten Türkçe indirme linki ile karşılaşacaksınız. Steam üzerinden almış olsanız sitemizden onuda belirttik zaten. Fakat anladığım kadarı ile siz satın almamışsınız yine yardımcı olmaya çalışalım oyunun kurulu olduğu dizinde codex.ini isimli bir dosya var orada en_EN yazan yeri tr_TR ile değiştirdiğinizde oyun dili Türkçe olacaktır. ikinci sorunuzun cevabına gelecek olursak, klavyeden 9 tuşuna bastığınızda tüm haritayı görüntüleyebilirsiniz.

  1. Biçerdöver eski oyunlarda direk H tuşu ile çalışıyordu fakat 2015 te ilk olarak X tuşuna basmanız gerekiyor ardından biraz bekleyin ve H tuşuna basın biçerdöver otomatik olarak biçmeye başlayacaktır.

   1. Hayır H ye basıp otomotik kendi yapmıyor.İşçi kiralıyıp çalıştırıyor.Ve işçiyi çalıştırması para kaybına sebep oluyor.

 35. merhaba admin ben biçerdöverle tarlayı biçmek istiyorum turn on the harvester yazıyo x ‘e bas diyo x’e basıyom sonra b’ye basıyorum biçmiyo ve gübre ve ilaç atmak için tarlaya gelip b ‘ye basıyorum çalışmıyor

  1. Manuel için söylüyorum ;
   İlk olarak X’ e basın ardından G’e basın ve bıçak kısmına geçin. Daha sonra V tuşu ile bıçağı indirip ardından tekrar G’ye basın ve biçerdöverin aslına geçin daha sonra B tuşuna bastığınızda biçmeye başlayabilir hale geleceksiniz. İleri doğru gittiğinizde biçme işlemi başlayacaktır.

   İşçi kiralama da ise sistem biraz daha kolay;
   Biçerdöver eski oyunlarda direk H tuşu ile çalışıyordu fakat 2015 te ilk olarak X tuşuna basmanız gerekiyor ardından biraz bekleyin ve H tuşuna basın biçerdöver otomatik olarak biçmeye başlayacaktır.

 36. merhaba admin abi ben sana bi şy sorcem fs 2015 e güncelleme yüklemeden önce lime diye bi ürün yoktu bende daha yeni fark ettim lime nedir ekiliyo mu nerde kullanılıyo ? şimdiden çok teşekkürler

 37. KARDEŞİM BEN OYUNA GIRDIM TRAKTORE BINERKEN OYUNDAN ATIYOR BINME ICIN E TUSUNA BASIYORUM DONUYOR VE 1 2 SANIYE SONRA ATIYOR NEDEN YARDIM EDIN LUTFEN

 38. biçerdöverin içinde mahsul varken sıfırlayınca biçerdöver çalışmıyor baya ilerlediğim oyunda 2 tane biçerdöver saf dışı kaldı

 39. oyuna tıklıyorum ekranın sag ceyregi beyaz geri kalanı siyah oluyo ses var acill destek lutfen

 40. Abicim ben yeni kesici aldım amaa onu bi türlü biçerdövere takamadım sanırım römorkun üstünde veriyor onu nasıl çıkarcaz abi ??

 41. Abi aldığımız aracı nasıl çiftliğimize gönderebiliriz bi tuş vardı unuttum reset tuşuydu

 42. ABİ YA BEN ŞİMDİ STEAM’DAN ALDIM FARMİNG’İ OYUNU AÇIYOR KARİYERE GİRİYORUM HEPSİNİ SEÇİYORUM HARİTA YÜKLENİYOR BAŞLAT DEDİĞİMDE DONUYOR HEP DENEDİM AMA BÖYLE OLUYOR ACİL CEVAP VERSEN ABİ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN SAOL!!!

  1. Sistem gereksinimlerini karşılamıyorsun kardeşim sistemin yetersizse oyunu alsanda nafile oynayamazsın oyun alırken buna bakman gerekli

 43. iyi günler ben oyunu yükledim kurdum oyunu açıyorum kariyer moduna giriyorum 5-10 saniye sonra oyun donuyor ve kapanıyor y<rdımcı olabilirseniz sevinirimi

 44. abi yha traktöre filan nasıl reset atıyoruz

  videoda atıyordu ama onlar kişi ben tek oynuyorum

 45. kazım abi fs 15 türk haritası için bazı önerilerim var
  1-bütün tarlalar tarım ve köy işleri binasından satın alınabilsin
  2-bisküvi fabrikası yerine un fabrikası konsun
  3-harita ilk açıldığında erkunt traktörümüz olsun
  abi senide çok fazla uğraştıracam fakat oyunda çok istediğim özellikler bide abi ben heryerden denedim benim fs 15 türkçe olmuyor ben bu haritayı nasıl türkçe oynarım

  1. Belgelerimde farming e gel codex var aç onu language=english i language=turkish yapcan

  1. biçerdöverin önündeki tablayı değiştiremezsin yenisini satın alır ve eski tablayı Q tuşu ile çıkarırsın daha sonra yeni aldığın tablayı mağazaya giderek tekrar Q tuşu ile takarsın iyi oyunlar

 46. merhaba arkadaslar birsey soracam farm.sim.2015 de bazı binaların önünde çimen yıgınları var onları ne ile yüklüyoruz bir bilginiz varmı?

 47. oyun cok kasıyo ve kitleniyo bilgisayar özelliklerimi düsük bi yardım edin

  mode: asustek p8h61 mlx
  işlemci: intel r core tm i5 2400 cpy@ 3,10ghz
  yüklü bellek 8 gb
  sistem türü 64 bit

 48. bişey daha var soracağım değerli adminler poonselerin toplayıcı kısmını bi türlü açamıyorum bi yardım edermisisniz

 49. ben bişey sormak istiyorum 2011 de kullandıımız cxxl dorseyi 2015 te nasıl açarım (CT3200XL packtı bunlar)lütfen acele cp atarmısınız

  1. BULAMAC TANKERİ İNEKLERİ BESLEDİN YERDEKİ SIVI GÜBRE İLE DOLDURACAKSIN MAVİ YERE YANASIP ,R, TUSUNA BASARAK DOLDURULUR ON TARLADAKİ EKİNLERİ ,2, KATINA CIKARIR İYİ OYUNLAR DİLERİM

 50. abi ön yükleyici takılabilen traktör yaması yapabilirmisin eğer varsa onları başka bir kategori yapar mısın

 51. abi oyunu açıyom 5 10 adım atıktan sonra yada bazen donmuyor bicere yada traktöre bindiğimde donuyor ses geliyor ama donuyor ekran kartım ati radeon 2400 ondan olabilirmi ne olursunuz cevap verin deliricem …

 52. Slm admin ben yeni harita yükledim ama cok gec acılıyor ne yapmalyım yardmcı olursan sevinirim

 53. 100 Tane İneğim Var Sürekli Yemde Veriyorum Ama Katı Gübreleri Olmuyor Yardım Edebilirmisiniz ???

  1. sadece ot yedirmemeniz gerekiyor yem karması oluşturacaksınız saman ot ve slajdan oluşan karmayı yem karıştırma khun makinesinde yapacaksınız

 54. meraba kolay gelsin ben yeni haritalar yükledim oyuna girdim seçtim oyun açılıyor lütfen bekleyin yazısı geliyor kalıyor öyle harita da oynuyamıyorum.

 55. İzninizle bir sorum daha var mesela buffaloda kütükleri almak için en uçtaki sarı ağızlığı nasıl açıyoruz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 56. Birde fs 2015 sorunları diye bir başlık açsanız bence daha iyi olurdu diye düşünüyorum

 57. sa abi oyunda 100 tane inek aldım ama 10 tane gözüküyo çiftlikte bunu nasıl çözebilirim ? şimdiden tesekkürler.

 58. Ya ben Oyuna Yeni Başladım sabanı nerden bulcm bi türlü bulamadım yardım plssss

  1. Çiftliğinizde bir adet düşük kaliteli saban bulunmakta diğer tarım araçlarını satın almak için “P” tuşuna basıp mağazadan dilediğiniz kalitede pulluk satın alabilirsiniz.

  1. arabayı tap tusu ile arac geçisi yapa bilirsin yada ‘I’ tusu ile araclar bölümünden bula bilirsin kolay gelsin

 59. admin yardımcı olucakmısın tarlama yonca ektim eski haline geri geetiremiyorum normal bir bahce oldu tarlam ??

 60. selam admin ben tarlama yonca ektım ama bıctıkten sonra tarlamı eskı hale geiremiyorum yardımcı olursan sevinirim

  1. günlük giderlerden dolayı paranız azalır. Her aracın günlük bir masrafı vardır çiftliğinizdeki gereksiz malzemeleri ortadan kaldırın..

 61. slm arkadaşlar ben bir hata yaptım tarlama yanlışlıkla ot ektim. şimdi tarlayı süremiyorum…
  lütfen yardımcı olun….

 62. Selam arkadaşlar silaj yapıyorum ama hepsini toplayamıyorum nedenini bilen varmıdır ?

 63. iyi günler ben oyunu indirdim tıklıyorum simgeye crc64 dosyaları kontrol edilemedi felan diyor yardımcı olurmusunuz

 64. farming simulator 15 pc de kolla oynamak mümkün mü ? Nasıl ayarlıyacağımı bulamadım bi türlü..

  1. Kollada oynarsın direksiyon seti dahil bütün kontrol cihazlarıyla oynayabilirsiniz. Bunun için Öncelikle Kolu bağlayın.. Ardından Oyuna giriş yapın ve Optionsa Tıklayın. Daha sonra aşağıdaki yer alan resimde göreceğiniz üzere gamepadte bulunan tuşları değiştirin..
   fsdestek_fs2013_konsolyapilandirmasi

 65. Ya kardesim farmile similator 2015 te ormancılık bolumunda odun toplqma makinesinin azını nasil acicaz odun kesik yerde duruyo makine var ama azi açılmıyor kasaya koyamiyom

  1. Kardeşim kaydettiğin oyunun gittiyse belgelerden savegame dosyası silinmiştir, ya da oyununu kaydetmemişsindir. Eğer oyunu kaydettiğine eminsen dosyan silinmiş onun için geri dönüşüm kutuna bakmalısın, eğer oradada yoksa yapıacak tek bişey var oyuna yeniden başlamak.

 66. sa abi oyunu oynarken bir tuşa bastım heralde sol üstteki açıklamalar kayboldu geri nasıl getiririm

 67. s.a öncelikle bizim bu oyunda talaş depomuz var mı ? stoklarda gözküyo ancak depoyu bi tüelü bulamadım

 68. bişey daha merak ediyorum. acaba aldığımız tarlaları satabiliyor muyuz ?

 69. kolay gelsin arkadaşlar benim bi sorum olacak. ben şu kesici taşıma aletlerine kesicileri bindiremiyorum. Her seferinde biçerdöveri mağazaya getirmek zorunda kalıyorum. Neyi yanlış yapıyorum acaba ?

  1. çiftliğinizde patetes ve şeker pancarı bulunan bölümde en solda kepçe ile römorka doldurup satmanız gerekiyor

 70. Admin cok acill bir sorunum var işci tutuorum fakat 1 3 metre gidip duruor sebebi ne olabilir ? teşekkürler .

 71. I tuşuna basınca depoda talaş var gösteriyor onu bulamadım tüm haritayı dolaştım. Bilgisi olan varmı?

 72. Kazım kardeşim depoda bulunan patatesleri yada pancarı arkadan yanaşınca römorka dolduruyor. Bunları satıyorsak nereye ekiyorsak tohumsa nasıl yapacağız?

  1. oyunda römork boşalım işaretleri mevcut haritayı 9 tuşuyla genişletin bu bölgelere ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz iyi oyunlar.

    1. Hakan Kardeşim ı ya bastıgında genel bakış gelir sağ üstten bir ilerlet depolama ve ücretlere geldiğinde neresi ne kadar paraya satın alıyo deponda ne ne kadar var görebilirsin

 73. Kazım kardeşim biogaz rehberi yaparmısın sitenize sonuçta o da büyük kazanç getiriyor vede biçerdöver için boşaltma zamanı geldiğince ekranda uyarı vericek yada ekranda yüzde kaç oldugunu göstericek bildiğin mod varmıdır ?

 74. Merhabalar ben ahmet farming sımulator oyunuyorum fakat ben araba modu indirdim birtane ama nedense araba mağazada yok.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba Ahmet kardeşim ilk önce araba modunun yüklü oldugunu öğrenmek için seceneklerde modlar yazar orda kontrol edin eğer orda varsa mağazada sağ üstte değiştirme tuşlarından modlara gelip satın alabilirsin

 75. 50 tane ineğim var sıvı gübre artıyor fakat katı gübre artmıyor neden? %0 da sabit kadı. daha önce artıyordu…

 76. Slm admin ben diyelim 30 tane inek aldım ama çiftlikte 10 tanesini gösteriyor admin bana birsey yazarsan sevinirim

 77. S.a New Holland Biçerdöver Aldim Bi Tanede New Holland Misir Kesicisi Aldim Ama Biçere Takiyorum Kesici Çalışmıyor Önce Araci Açmanız Gerekiyor Diyo Nasil Calistirabilirim?

   1. Merhaba aynı sorun bende de var New Holland CR 10-90 Biçerdöver aldım Varifeed 41 FT Kesiciyi de aldım tarlada bulunan arpayı hasat edemiyorum X tuşu ile biçerdöverin üst kapakları açılmıyor ? Bilgisi olan var mı?

    1. kardeş ilk önce G tuşu ile biçerdöverin özelliklerini aç.Sonra X ile açmayı dene…Öyle olacaktır eminim :D

     1. mısır ve çim. Çimen daha iyi bence. traktörün önüne çim biçme makineası bağla arkayada yükleme vagonu al. topladığını biyogaz tesisine götür boşalt. sıkıştır( traktörle ileri geri yap ) sonra fermante et diye seenek çıkıyor.Fermante bitince köşede siyah ağzı açık tüpler var oraya kepçeyle boşaltarak para kazan.

 78. Kardes Ben Win 8 Kullanıcısıyım Fakat Siyah Ekran Hatası Geliyor Ne Yapmam Lzm Google’den Aradım Biraz Çözümlerini Ama Hala Siyah ekran Hatası Veriyor Sizden Sağlıklı Bir Cevap Bekliyorum.Birde Ben Oyunu İndirdim Acaba Steam Gereklimi Açılması İçin Lütfen Aciliyeti Var…

  1. herhangi bir çeşmeye geri geri yaklaş R tuşu aktif olacak doldurmaya başla fakat bu paralı dolum dilerseniz dere kenarına giderek geri geri yaklaşın ve ücretsiz olarak doldurun..

 79. Arkadaşlar Merhaba. Biçerdöverin kesim aletini nasıl değiştiriyoruz. Bilginiz var mı?

  1. Biçerdöverin Kesim aleti dediğiniz ? Kesici ise Mağazadan Kesiciler bölümünden Mısır kesicisi veya Kolza , arpa , buğday kesicisi olanı satın alıp biçerdöverinize takabilirsiniz. Farklı birşey sorduysanız sorunuzu biraz açın lütfen.

 80. Selamün aleyküm arkadaşlar bu suni gübre ne zaman atılıyor tarlaya.içi kiraladığımda her seferinde yarıda bırakıyor işi.

 81. admin iki sorum olucak.
  1: ineklerden oluşan katı gübre ve sıvı gübreye satabiliyoruzmu, satabiliyosak nereye?
  2: tarla ektikten sonra ilaclama yapıyorum. ineklerden oluşan sıvı ve katı gübreleme yapmaya gerek varmı?

 82. Hayırlısı kardeşim senin dükkan Niğde’demi ve konya’da varmış hele sınavları bi atlat bende bu arada internet alırım eve bide şu GİANS editörü nereden bulurum kolay gelsin

 83. bu türk haritasından başka türk modu projeniz var mı varsa eğer türk haritası ile birlikte mi yayınlıyacaksınız

  1. Serada yetiştireceksiniz. Öncelikle Mağazadan taşınabilir kategorisinde bulunan Seraları satın almalısınız. Ardından İnek çiftliğinizde biriken Sıvı inek gübresini Bulamaç tankları kategorisinden satın alarak seranızın gübre kısmına yaklaşıyor ve boşaltıyorsunuz. Ardından Çeşitli Kategorisinde bulunan Su tankını satın alıp dere kenarına yaklaşarak tankeri su ile doldurup seranın su koyulan yerine arkadan yaklaşıyor ve onuda boşaltıyorsunuz. Daha sonra bu gübre ve su bitinceye kadar sera tarafından kullanılıyor ve kendiliğinden üretime başlıyorsunuz hepsi bu iyi oyunlar..

 84. kardeş ben yeni başladımda satın aldım eşyalar nereye gidior ben önden taşıma aldım bulamıom

  1. haritada mağaza kısmına gider hangi haritada oynuyorsanız o haritanın mağaza kısmından satın aldıklarınıza ulaşabilirsiniz bunun için dilerseniz bir adet traktör alıp TAB tuşu ile o traktöre giderek nerede olduğunu görebilirsiniz ve oradan satın aldığınız bütün eşyaları traktörlerle çiftlik merkezinize taşıyabilirsiniz.. İyi oyunlar

  1. projemiz mevcut Şubattan itibaren bu konu üzerine yoğunlaşacağız. Oyun Türkçe olduğu için orjinal haritayı editmelemek yerine sıfırdan bir harita üzerinde duruyoruz..

   1. Kazım kardeşim fs 2015 Türkiye haritası projenize nasıl detaylar düşünüyosunuz fikir beyaniyiz

    1. İç Anadolu bölgesine uygun zeminde kurulu inek koyun ve ana çiftliğin bir arada olduğu 4 adet köy ve bir adet şehir merkezinden oluşan Özgür türk haritası benzeri haritada ekilebilir ürün sayısının 4-5 adet daha çoğaldığı (Çavdar , Ay çiçeği vb.) satış yerlerinin tamamen türk firmalarına uygun olduğu , Serada farklı ürünlerin yetiştirildiği(Soğan,Kiraz , Elma vb.) Yine Tarım ilçe müdürlüğü , Banka ATM’sinin Türk bir bankaya dönüştürülmesi , Türk Traktör Firması satış mağazası gibi detaylandırma yapılıp mümkün olabilirse sulama kanalları vb. ile tam bir Türk haritası üzerinde çalışacağım. Fakat dediğim gibi Şubat ayındaki 15 günlük boşluğumda öncelikle not defterime yapılacaklar listesi oluşturup başladığımda buradan bildireceğim bütün FSDESTEK ailesine. İyi oyunlar Ankaraya selamlar abi..

     1. Kardeşim düşüncelerin çok güzel şubat ayına kadar oyunu alabilisem sende yardımcı olursan haritada sana yardımcı olmak isterim

      1. inşallah abi hele şu finalleri bi atlatayım birde bu ara dükkanda işlerim aşırı pc tamirinden dolayı pc gördüğümde tiskinmeye başladım :)

 85. ben şöyle bişr sıkıntıyla karşı karşıyayım ineklerin gübrelerini hangimakinayla aldığımı bulmadaım araştırdım dahangisiyle alınıdğını bana iletirseniz sevinirim bu arada bulamaçtankları ne işe yarıyor ?

   1. kolay gelsin kazım kardeşim. oyunda buğday arpa kanola mısır çim patates ve pancardan başka bir ürün ekemiyor muyuz tarlalara ?

    1. Eyvallah Oğuz kardeş , oyunun orjinal haritasında sadece bu ürünler var fakat zaman zaman paylaşacağımız haritalarda diğer ürünlerden de bahsedeceğiz soya fasulyesi , turp , çavdar, yulaf , ayçiçeği gibi bu ürünlerin alt yapısına sahip haritaları yayınlayacağız. yine sitemizdeki mibzer ve biçerdöver yamalarının altında extradan bu ürünler ile alakalı bilgi olduğunda ekliyoruz. O haritalar ile bu modları kullanarak diğer ürünleride hasat edebilirsiniz.

 86. Benim tarlam ekince ürünüm bembeyaz oluyo ne zmn hasat edicem bilmiyorum bide traktördeki insan gözükmüyo mağdurum

 87. kazım kardeş kolay gelsin öncelikle bizi bu konularda yardımcı olduğun için teşekkürler. kardeşim taraktörlerin hem ön hem arka farlarını aynı anda kullanmamız mümkünmü? seyrettiğim videolarda o şekilde görünüyor. ikincisi traktörlerin aynaları göstermiyor. bana bu konuda yardımcı olurmusun.

 88. Tarladaki samanı topladıktan sonra boşalttığımız bir bina var tekrardan geri almak istediğimizde nasıl alıcaz bulamadım yardımcı olur musunuz?

 89. kazım kardes tarlayı ekerken de otomatik yani işcı çalıştırabiliyoruz demi bu soruyu niye sordum cunku mibserdeki tohum gitmiyo işci çalıştırıken.ama sen ekersen azalıyo oyunda sag alt köşede belli oluyo biliyosun

  1. işçi kiraladığınızda ne mazot nede tohum eksilir araçtan çünkü işçiye nasıl teslim ederseniz aracı size öyle teslim edecektir. işçi çalıştırabilirsiniz eksilmesi sorun teşkil etmez ..

  2. sagol kardes.peki işci ekerken tohumun bittigini nasıl bilecez yoksa bitmezmi işci ekerken,misal biz ekerken azalıyo tohum.birde inek aldım yanlız inegin gübresini alacam ama bulamadım.

   1. işçi ekerken tohum bitmez ve azalmaz sizin işçiye teslim ettiğiniz miktarda kalır.. İnek yetiştiriciliği ile alakalı rehbere devam ediyoruz orada detaylı anlatım videoları olacak çok yakında hem katı hemde sıvı inek gübresi için..

 90. Kazım bey her şey için teşekkür etmekle başlamak istiyorum. Kendime ait olan tarlaları nasıl seçebiliyorum. Kazayağı hangi tarlaya koysam bu tarla senin değil diyor. Biçerin olduğu tarla ilemi başlayacağız

  1. klavyede 9 tuşu haritayı büyültür. Harflerin üzerindeki 9 tuşuna basın büyük harita açılacak. Bu haritada yeşil numara ile olanlar sizin tarlalarınız diğerleri satın almadan işlem yapamazsınız..

 91. oyunun mağazasında ekim makinalarında rapid a 600s model makinanın açıklamasında önceden sabanlama ve sürme gerekmeksizin yazıyo (doğrudan tohumlama). ama siz ayrı ayrı yapmanız gerekiyo demiştiniz.bu konuya bi açıklık getirirmisiniz.bu araç kullanılınca ilaçlama ve gübreleme nasıl olacak o zaman?

 92. 4-) Tarla İlaçlama İşlemi
  …Bu işlemi Arazinizi Sabanla sürdükten sonra yapmanız gerekiyor…
  …Ürünler yeni filizlenmeye başladığında düşük yükseklikte bir ilaçlama yapmak size daha fazla avantaj sağlayacaktır…

  2-) Tarla Ekime Nasıl Hazır Hale Getirilir ?
  …Tarla ekim işlemi öncesinde Mağazadan Kültivatör alarak Öncelikle tarlayı ekim için uygun hale getirmemiz gerekiyor…
  …Daha önce Pulluk ile Sürdüğümüz tarlayı Kültivatör ile düzlüyoruz…

  5-) Ekine Gübre Atma İşlemi
  …Ürününüz yeşerdikten sonra Yapacağınız bir işlem…
  …Daha sonra Ekin başaklandığında yeşil iken…

  Şimdi tarlamızı yeni hasat ettik ve herşeye yeniden başlıyoruz diyelim.
  Tarlayı pulluk ile sürdükten sonra ilaçlıyor muyuz? Yoksa Kultivatör ile düzlüyor muyuz?
  İlaçlama ve gübreleme farklı şeyler hangisi ne zaman yapılacak?
  ürünler filiz verdiğinde mi ilaç atıyoruz? Sabanla sürdükten sonra mı? Kultivatör ile düzledikten sonra mı?
  Gübre ürünler yeşerdiğinde mi atılacak? Yoksa buğday başaklandığında mı?

  Kısacası sırası ile;
  Pulluk->kultivatör->İlaç->ekim->gübre mi uygulanmalı?

  Yardımcı olursanız sevinirim?

  1. Merhaba gökhan kardeşim Gerçek hayattan örnekleyecek olursak aslında sıralamada bir yanlış var sadece . Oyunda da aynı sistem olduğunu düşünerek yorum yapıyorum. Pullukla sürdükten sonra Sprey ile ilaçlıyoruz. Ardından Kültivatör ile düzledikten sonra tarlamız ekilebilir hale geliyor ardından filizlenmeye başladıktan sonra da Gübre atıyoruz. Böylece hasatımız daha fazla olacaktır..

 93. admin farming simulatör 2015 yükledim oyun açıldıktan sonra star yarinde donuyor ne yapmalıyım

 94. Valla ben bu simulatör’ü geç keşfettim. Daha doğrusu Google Play’den android sürümü ile keşfettim ve şimdi PC’de de oynamaya yeni başladım.

  Ve bir kaç sorum olacak.
  Öncelikle oyunda sadece ekinlerin büyümesini nasıl hızlanır? 7-8 tuşları ile zaman hızlanıyor. Sadece ekinlerin büyüme hızını biraz daha arttırmak için hilesiz hurdasız bir yol var mı?

  Ve asıl önemli sorum;
  Pullukla hatalı oluşturduğumuz bir tarlayı nasıl düzeltebiliriz? Meraktan bir deneyeyim dedim, yolun ortasından tarlaya doğru giden bir şerit oldu, pulluğu kaldırmayı unutup geri dönünce de abidik gubidik yerler açtım. İşçi kiralayınca eleman bunları yeni tarla sınırı olarak görüyor ve ona göre ekip biçiyor. Tabi bir de görsel olarak işkence gibi bir şey oldu.

  Yardımcı olursanız çook sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Sadece ekin sürelerini hızlandırma diye bişey yok malesef. İkinci sorunuzun yanıtına gelince Sabanla tarla sürerken “O” tuşuna basmamalısınız tarla oluşturmaya izin vermeyeceksiniz böylece tarlanın sınırını koruyacak..

   1. İşte o “O” tuşuna basıp yamuk yumuk sürünce düzeltme şansımı yok mu?
    Bir de ben hasatı toplayınca sadece kultivatör ile geçip yeniden ekiyorum tarlayı, sabanla geçmek niye? ve ne durumlarda gerekli? Nedenini bilmediğimden ve sabanın genişliği başlarda küçük olduğundan bana işkence gibi geliyor sabanla geçmek :(
    Spreylemeyi ne zaman yapmak gerek? Ekinler ilk yeşerdiğinde mi?

    Yardımcı olursanız sevinirim.

    1. merhaba gökhan kardeşim tekrar düzeltme şansının olduğunu düşünmüyorum. İkinci sorunun cevabı ise herşeyi düzenli olarak yapmanın elbetteki oyun açısından bir faydası vardır. Aksi halde neden oyuna saban koysunlar ? Verimi arttıracağını düşünüyorum. Spreyleme kısmına gelince. Tarlayı Sabanla sürdükten Sonra Spreyleme makinası(Kolu uzun olan ) ile tarlayı ilaçlıyoruz. Ardından Kültivatör ile düzeltip mibzer ile ektikten sonra ürün başaklandığında bu sefer Gübre atıcı makinasıyla tarlaya gübre atabiliriz. Bu iki işlemide yaparsanız mahsül oldukça verimli olacaktır. İyi oyunlar

     1. Cevabınız için teşekkür ederim. Yani tam sıralama;
      Pulluk -> ilaç(spreyleme) -> kultivatör -> mibzer ile ekim -> gübre
      şeklinde olacak değil mi?

     2. Sonradan aklıma geldi de oyunun eğitim bölümünde ilaçlamayı (spreylemeyi – uzun kollu olan) ekinler yeşerince yapıyorduk?

 95. Mrb admin
  Tarla yi ekimden once sürmeden suni gübre spreyiyle ilacliyorum.
  daha sonra tekrardan sulama ve ya ilaclama yapmama gerek varmi verimi arttirmak icin.
  Ekim gerceklestikten sonra yine ilacliyorum isci kiraliyorum fakat yarida ilacmlaa duruyor. Sulama islemi varsa nasil yapiliyor ? Tsk.

  1. Sulama işlemi yok ilaçlamayı ürün başak vermeye başladığında yaparsanız daha fazla verim alırsınız iyi oyunlar..

   1. Haydaaa… Kazım Uslu arkadaş anlatınca bir rahatlamıştım, tamamdır bu iş dedim. Admin işi yine karıştırdın :)
    İlaçlama pullukla sürdükten sonra değil mi? İlaçladıktan sonra da kultivatör ile düzlemiyor muyuz?

    1. Merhaba evet şimdi baktım eğitim bölümüne fakat bu eğitim diğer oyunlardan farksız hazırlanmış yani yenilikleri oyuna aktarmamışlar eğitim bölümünde. Şimdi P tuşu ile mağazayı açtığımızda Sprey aracının açıklaması “Spreyler Tarlaların araç verimini Arttırır” Suni gübre spreyi açıklamasında ise “Suni Gubre Spreyleri(Gübre atıcılar) tarladaki hasadı arttırır.” buradan da gayet net anlaşılıyor. ilaçlama neye göre yapılır ? tarladaki haşere vb.leri yok etmek için değilmi. Peki haşereler tarlayı sürdükten sonra toprağın üzerine çıkar bu zamanda uygun bi zamandır. Gübre ise yetişmekte olan bir ürünün daha verimli hale gelmesini sağlar bir nevi dopingtir. Umarım anlatabilmişimdir..

 96. Selam arkadaslar benim bi sorunum var ne yaptıysam cozemedim.Bende hayvanlar cıkmıyor bide traktorde adam gozukmuyor yardımcı olursanız sevinirim…

  1. katı mı sıvı mı ? Katı ise eğer Ön yükleyici yardımıyla yükleme yapabilirsiniz. Sıvı ise İnek çiftliğinizde gübrenin biriktiği tanka geri geri yaklaşın ve R tuşu aktif olduğunda basmanız yeterlidir.

   1. gübre tankını bulamadım benim dediğim gübre dağıtıcısı bulamaç tankı değil üstü açık römork gibi bir şey. Yardımcı olursanız sevinirim

 97. Arkadaşlar oyunu orjinal aldım. Kurdum ve bir arkadaşın bahsettiği çizgiler oyunda fazlasıyla mevcut. Piksel piksel görüntü. Ekran kartım Ati ve ati marka ekran kartları sorun yaratıyormuş diye duydum. Driverları güncelledim. Sorun hala geçmedi. Çözüm önerisi olan var mı? Minecraft oynar gibiyim :/

  1. merhaba seçenekler kısmından ekran ayarlarını ve kaliteyi düşürün ve güncel bir driver kulandığınızdan emin olun eğer hala probelm devam ediyorsa tekrar yazın buradan..

 98. otlar ekinler gökyüzü traktörler kare kare görünüyor resimleri size nereden atabilirim bu konuda bana yarımcı olurmusunuz oyunu tam 2 defa kaldırım kurdum farklı sitelerden de denedim acilll yardım lüten . :( ?

  1. bu problemi birçok kez yanıtladık lütfen yorumlara bi bakın ekran kartınızı güncelleyin ve seçeneklerden grafik ayarlarınızı düşürün..

 99. Sadece basit bir soru sordum saman balyası satılıyormu satılıyorsa nasıl satılıyor diye.Belki bir ümit e-mail cevap gelmiştir diye baktım.Yorumum kale bile alınmamış yayınlanmadan silinmiş bende başka bir siteden DESTEK alırım.

  1. istediğiniz siteden destek alabilirsiniz sorun değil :) fakat yorumunuzu daha yeni gördüm ve balyalama ile alakalı yeni 2 video paylaştık onlara göz atmanız sizin yararınıza olur. Farming simulator 2015 kategorisi altında video kategorisine bakın..

 100. Merhaba oyunda saman balyasını satabiliyorduk 2013 te veya benim aklımda öyle kalmış biraz ara verince öyle oldu 2015 te saman balyası eğer satılıyor ise nasıl bulamadım?

  1. balyanın satılıp satılmadığına bakmadım fakat balyalarınız varsa inek çiftliğinizde yem olarak kullanabilirsiniz buna videolu anlatım yaptık..

  2. balyaları tavuk çiftliğimizin hemen yanında bulunan kulübe gibi biyer var oraya boşaltarak satış işlemini yapabilirsiniz zaten içersinde balyalar var su kuyusunun hemen yanında

 101. Merhaba Ben Ön Yükleyici Aldım Marketin Önüne İndi Traktörümü Götürüyorum Ama Bağlıyamıyorum Sebebini Öğrenebilirmiyim ?

  1. merhaba ön yükleyicinin açıklama kısmında hangi traktör marka ve modeline ait olduğu yazmaktadır. Lütfen doğru traktörle gittiğinize emin olun..

 102. ıyı gunler bu sıvı gubreyı nere satacagız) hayvancılık ıle bılgılendırmeyı ne zaman yapacaksınız? iyi gunler

  1. hayvancılık bilgilendirme konumuz hazırlanıyor bu hafta sonuna kadar yayınlanacak hale gelir sabrınız için teşekkür ederiz..

 103. cizgilerle karşılaşan başka arkadaş yokmu varsa ve yaptıysa yadım edebilirmi
  bu sorunun ben a :(

 104. merhaba ben ön yükleyici gerektiren bir görev aldım ve ön yükleyici takılabilen new holland traktörüm de mevcut ancak traktörle yükleyicinin yanına gittigim zaman takmak için seçenek çıkmıyor ne yapmalıyım?

  1. Ön yükleyiciler bölümünde satın aldığınız ön yükleyicinin traktör ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin lütfen. Ön yükleyicinin üzerine gelip tıkladığınızda altta açıklama kısmında uyumlu olduğu traktörler yazıyor orayı kontrol edip tekrar deneyin sizin için şimdi girdim denedim ve takılıyor

   1. Teşekkür ederim o sorunu çözdüm. Şimdi aklımda birkaç soru var. Tarlayı hasat ettikten sonra saman kalıyor samanları balyaladım balya toplama makinesi aldım ancak benim balyaları toplamıyor o makine diğeri toplar mı acaba ? birde döverbiçerle biçerken arkadan samanı bırakmazsam samanlar ne oluyor? hangisini yapsam daha iyi olur samanı bırakayım mı bırakmayayım mı? ayrıca samanı balyalarını nasıl değerlendirebilirim? Çok teşekkürler…

    1. inek besleyecekseniz oyunda samanları çiftliğinizde bir yere yığın daha sonra bir tarlaya yonca ekerek buradan elde ettiğiniz yolca balyaları ile birlikte Karıştırıcıda karıştırıp inek yemi yapabilirsiniz. Yaptığınız balya kare balya ise Otomatik toplayıcı toplayacaktır. Yuvarlak balya yapıyorsanız malesef balya toplama makinası onu toplayamaz siz ön yükleyiciyi traktöre bağlayıp bu traktörle birlikte balyaları Römorka yükleyebilirsiniz..

 105. file:///C:/Users/Pc/Documents/My%20Games/FarmingSimulator2015/screenshots/fsScreen_2014_11_03_22_11_50.png
  buun nedeni nedir bir bilginiz varmı

  1. oyundayken ekran görüntüsü almışsınız Belgelerim > My Games > Farming Simulator 2015 > Screenshot klasörüne bakın..

   1. bakıyorum ci<giler va gitnmyor ne yapsam olmuyor
    yunda kaynaklana bilirmi yada indirme sorunu olabilirmi

 106. Ya admin bende çeyreği beyaz geri kalanı siyah ekran var arkada ses var görüntü yok ekran kartı ayarlarında güncel diyor bulamadım bir türlü sorunu adam 1 GB ekran kartı 2.94 GHz İntel işlemcim var yetiyor ama bu sorunu çözemedim :(

  1. çiftlikte çeşmelerden doldurabilirsiniz. Çeşmeye geri geri yaklaştığınızda R tuşu aktif olacaktır. Yada para vermemek istiyorsanız Dere kenarlarına geri geri yaklaşarak dolumu gerçekleştirebilirsiniz..

 107. MERHABALAR
  OYUNA GİRDİĞİMDE CİZGİLER ÇIKIYOR OYUNA GİRSEM BİLE CİZGİLER GELGİT YAPIOR NE YAPMAM LAZIM BU SORUN İÇİN

 108. merhabalar ben domates sera aldım içine gübre ve su koy diyor su tanklarını bulamadım bulamaçlar var ama ona su konuluyormu yada konuşuyorsa nerelerde bir türlü yapamadım yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz Yayın hayatına devam edebilmek için reklam gelirine ihtiyaç duymaktadır. Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemizi en iyi şekilde görüntüleyebilirsiniz.