FS17 İnek Besleme

FS2011 sürümünde aktardığımız inek besleme olayını FS17 sürümü için detaylı bir şekilde güncelliyoruz. İşlemleri sıra sıra giderek yapacağız. İlk olarak inek besleyeceğimiz haritayı seçelim. Biz bu anlatımı Sosnovka haritasında gerçekleştiriyoruz.

1# İnek beslemede bize öncelikle hangi malzemeler lazım olacak onlara değinelim. İnekleri çiftliğimize alıp götürmek için bir hayvan taşıma dorsesine ihtiyacımız olacak. Oyunda 2 farklı hayvan taşıma dorsesi bulunmaktadır.
-> P Tuşu ile Mağazayı Açın > Hayvanlar kategorisine tıklayın.

Resimlere tıklayarak büyük boyda görüntüleyebilirsiniz. Yukarıdaki römorkları traktör yada doly yardımıyla kamyona bağlayarak haritadaki inek satış noktasına gidelim. Biz Dorse olanı aldık ve Man TGS çekiciye taktık.

2# Şimdi inek satın almaya gidelim. Üzerinde Para olan İnek simgeli Hayvan satıcısını haritadan bulmamız gerekiyor. ESC tuşuna bastığınızda açılan harita kısmının sağ üst köşesinde göreceksiniz. aşağıdaki resimde kırmızı kare içerisinde gösterdik.

Resime tıklayarak büyütebilirsiniz.

3# Hayvan römorku takılı kamyonumuz ile sarı kenarlıklar içerisinde bulunan hayvan çiftliği nakil başlatma kısmına geliyoruz ve R ruşuna basıyoruz.

4# Açılan panelde satın almak istediğimiz hayvana tıklayıp aşağıda bulunan satın ala basıyoruz. Kaç adet satın almak istiyorsak o kadar tıklamamız gerekli. Römorkun kapasitesi kadar hayvan satın alabilirsiniz.

5# Satın aldığımız hayvanları inek çiftliğine indirmemiz gerekiyor. İnek çiftliğine yaklaşıyoruz ve sarı kenarlıkla belirlenen hayvan nakil noktasına geliyoruz. Ardından R tuşuna basıyoruz ve açılan panelde boşalt diyoruz.

Satın aldığımız inekler artık çiftliğimizde…

#6 Karınlarını doyurmak için ben saman ve ot kullanacağım. Biraz birikmiş samanım olduğu için öncelikle samanı mikserden geçirip ineklerin alt kısmına sereceğim.

İhtiyacım olan şey Saman balyası, Mikser makinesi ve ön yükleyici. İlk olarak Mağazadan Hayvanlar kategorisi altında bulunan Siloking mikseri satın alıyorum.

7# Miksere Ön yükleyici ve saman tutucu aparatı ile samanı atıyorum. (3 adet attım)

8# Mikseri traktöre bağlayıp, inek çiftliğine girdim ve I tuşu ile mikserin içerisindeki samanı yere boşalttım.

9# Şimdi Ot toplayıp ineklerin karnını doyurma zamanı. Bunun için bir traktör, bir ot biçme makinesi ve birde yükleme vagonuna ihtiyacım var. Bunun için seçtiğim ekipmanlar ise aşağıda yer almakta.

Resime tıklayarak büyük boyda görüntüleyebilirsiniz.

10# Etraftaki Otları toplayalım. Bunun için ön aparatta önce X sonra V ve sonra B tuşuna basıyorum ardından G tuşu ile arka ekipmana geçip önce V ve sonra B tuşu ile ot toplama işlemini başlatıyorum.

11# Toplama işleminin ardından Şimdi gidelim bu topladığımız otlarıda yine ineklerimize yem edelim. Çiftliğe giriyoruz ve I tuşu ile otları yemliğe boşaltıyoruz.

12# Artık ineklerimizin su ihtiyacını karşılayabiliriz. Mağazadan Hayvanlar kategorisine girip Joskin’in su tankını alalım.

13# Traktör yardımı ile bu su tankına su dolduralım. Sosnovka haritasında bir Su Deposu var. Oradan Su ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Depoya yaklaşıp “R” tuşuna basıyoruz.

Not: Derelerden veya herhangi bir su birikintisinden su doldurabilirsiniz. Çiftlik merkezinde bulunan su deposu örnek olması açısından kullanılmıştır.

14# İnek çiftliğimizin etrafını gezerek suyu boşaltacağımız suluğu buluyoruz ve “I” tuşu ile boşaltıyoruz.

15# İşlemlerimiz tamamdır, artık ineklerimiz sıvı gübre, katı gübre ve süt vereceklerdir. Sütleriniz gün bitimi ve yeni gün başlangıcında otomatik olarak satılacaktır.

ESC‘ye basıp hayvanlar sekmesine geldiğinizde orada inek sayınızı, ineklerinizin üretkenliğini, ot, saman ve su durumunu detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca katı,sıvı gübre miktarını ve üretilen süt miktarınıda size gösterecektir bu panel.

Bu başlık 19 Resimle güçlendirilmiş ve inek çiftliği rehberi olarak hazırlanmıştır. Resimler dahil tüm hakkı FSDESTEK sitesine aittir.