FS19 Oynarken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Hazırladığımız rehber kısmında oyunda tohum nasıl alınır, tarla nasıl kireçlenir, pamuk yetiştiriciliği gibi birçok konuda videolu olarak anlatım gerçekleştirmiştik. Bu yazımızda ise oyunda mutlaka bilmeniz gerekenler ve acil durumda size çok yardımı dokunacak bazı bilgiler vermek istedik.

Click for English.

1# Takılan Araçları Ortandan Kaldırmak

Farming Simulator serisinde dinamik trafik gerçekten berbat bir halde, bu berbatlık yeni oyunla da devam etmekte. Takılan araçları ortadan kaldırmak ve trafiği açmak için yapmanız gereken ESC tuşuna basarak oyun ayarları kısmına gelin, ardından Trafik kısmını kapalı olarak işaretleyin, daha sonra tekrar Açık yaparak trafiği sıfırlayabilirsiniz.

2# Ekin Tahribatını Önlemek

Bu oyuna birlikte artık ekili alanda traktör veya ekipmanla dolaşırsanız o alandaki ekin zarar görmekte. Bunun önüne geçmek için ister ayarlardan Ekin Tahribatını kapatabilir isterseniz de olması gereken yani oyunun bizden istediği gibi dar lastikli ekipman ve araçlar kullanabilirsiniz. Satın alırken seçeneklerden dar lastiği işaretleyebilirsiniz.

3# Tarla Kireçleme

Videolu olarak şurada aktarmıştık, peki neden kireçliyoruz ? Bir tarlada 3 hasat sonrası verimi korumak ve %15 gibi bir verim kaybını önlemek için kireçleme yapmamız gerekiyor. Kireçleme yapmak için ilgili tarlada kireçleme gerekiyor diye uyarı ile karşılaşacaksınız.

4# 2 Kez Gübre Verin

Tarlanızda en iyi verimi alabilmek için Gübrelendi kısmının 100% olması gerekmekte. Bu nedenle, 2 kez dikim aşamasından hasada hazır olma aşamasına kadar gübrelemelisiniz. Sıvı, katı, organik farketmeksizin tarlanızı gübreleyin. Hasada hazır bir tarlada gübreleme yapmanın bir faydası olmaz.

5# İşçilerden En iyi Verimi Almak

İşçilerden en iyi verimi almak için 2 işi bir arada yaptırmaya bakın. Örneğin ot temizleme ve gübreleme işlemini aynı anda gerçekleştirebileceğiniz ekipmanlar mevcut. Böylece bir kez maaş giderine karşılık 2 iş yapılmış olacak hem zamandan hemde paradan kar elde edeceksiniz.

6# Satın Almaya Gücünüz Yetmiyorsa Kiralayın

Bir ekipmana ihtiyacınız var, satın alma durumunuz yoksa kiralama yöntemini kullanın. Böylece düşük gider ile işinizi görmüş olacaksınız. Sürekli kullanmadığınız ekipmanlarda bunu yapmanız gerçekten çok işinize yarayacak.

7# Zamanı Hızlandırın

Klavyede ‘8’ ve ‘7’ ile oyun zamanını kontrol edebilirsiniz. Hızlandırmanız gereken durumda ‘8’, yavaşlatmanız gerektiği durumda ‘7’ tuşunu kullanabilirsiniz, ekin büyümesini daha az süre beklemiş olursunuz.

8# Para Sıkıntısı Çekiyorsanız Kredi Kullanın

Maksimum 500 Bin oyun parası kredi kullanabilirsiniz, fakat kredi kullanımından sonra bir faiz ödemesi ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kredi kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. ESC tuşu ile ekonomi bölümüne gelerek kredi kullanabilir veya ödeme yapabilirsiniz.

9# Acil Para Lazım

Para sıkıntısı çekiyorsunuz, kredi de kullanamıyorsanız kontratlara göz atın, oyunda diğer tarla sahipleri tarlalarındaki işlerde sizi kullanmak isteyebilir. Ayrıca Kontratlarda sizde işçi kiralayabilirsiniz böylece tarladaki işi işçiye yaptırabilir ek gelir elde edebilirsiniz.

10# Ekinlerin Büyüme Hızını Arttırın

Ektiğiniz ürünler daha kısa sürede olgunlaşsın. 4 Aşamayı yarı yarıya düşürüp birden bire biçilebilir hale getirebilirsiniz. Bunun için Oyun Ayarlarından Büyüme hızını arttırabilirsiniz.

11# İlaçlama Yerine Makina Kullanma

İlaç ek gidere sebep olur. Bu nedenle yabani otları ot temizleme ekipmanlarıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Yada Katı gübre atmak yerine, eğer hayvancılık yapıyorsanız sıvı yada katı hayvan gübresi atmanız sizi ek giderlerden koruyacaktır.

12# Takılan Araç ve Ekipmanlarınızı Kurtarma

Yolda kaldığınızda yada bir yerlerde takıldığınızda ekipman ve aracınızı sıfırlayarak Mağaza önünden alabilirsiniz. Bunun için ESC> Dünya haritası, Ekipman noktasına tıklayın ve Sıfırla Deyin.

Sizde yorum kısmından sorularınızı ve içeriğe katkılarınızı kolayca bildirebilirsiniz. Liste geliştirilmeye devam ediyor.

BENZER YAZILAR

8 YORUM

 1. faruk malkoç dedi ki:

  merhabalar ben küçük mod olan balya makinası ile balya yaptım bunları otomatik taşıyacak mod varmı yoksa ben bu balyları nasıl sıfırlarım

 2. Hüseyin Denizli dedi ki:

  araç sıfırlama yerini nasıl değiştirebilirim mağazaya gitmesini istemiyorum

 3. ahmet03 dedi ki:

  belgelerim/my games/farming similatör2019/ yolunu takip et

  orada savegame1 yada 2-3-4 hangisinde kayıt yaptıysan o klasöre gir

  iki tane xlm dosyası var careerSavegame ve farm bunları tek tek not defteri formatında aç ctrl+f ile arama komutunu aç ve oraya playtime yazıp arat playtime karşısında

  örneğin >25.54879-999999999-999999999< olarak değiştir değerleri. Artık oyunun belli bir süresinden sonra seni oyundan atıp satın alma sayfasına yönlendirmeyecektir. Keyifli oyunlar

 4. Hasan yücel dedi ki:

  Benim sorum oyun oynamaya ilgili değil ama ben oyunu indirdim oyuna giremiyorum ha bire başka siteye yönlendiriyor ne yapmalıyım

  • ahmet03 dedi ki:

   o değişmez sanırım çok büyük beceri isteyen bir şey araç sıfırlamak

   bilen arkadaşlar olursa yazarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.