Farming Simulator 22’de Seracılık Nasıl Yapılır?

Merhaba Fsdestek okurları, uzun zaman sonra size bir dizi oyun hakkında bilgi ve çok fayda sağlayacak mod paylaşacağım. İlk konumuz seracılık. Oyunda pasif gelir, üretim odaklı oyuncular için ara mamül üretimi yapılabilen sadece marul, domates ve çilek yetiştirebileceğiniz (Orjinal oyunda bu ürünler var ama mod ve diğer haritalarda ürün çeşidi artabilir) su ihtiyacınızı karşıladığınız sürece sürekli gelir sağlayacak meslek türüdür.

FS22’de Sera Nasıl Kurulur?

Farming Simulator 22 oynarken seracılık yapmaya karar verdiyseniz ihtiyacınız olan şey bir arazi, bir su deposu, bir traktör veya kamyona bağlanan su tankı ve bir adet bu su tankını seraya götürebilecek araç. Kuracağınız seranın boyutuna göre de bina inşa maliyeti.

Sera Kurmak için “P” tuşuna basın, İnşa menüsünü açın ve ardından Üretim > Sera menüsünden ilerleyerek kurmak istediğiniz boyuta göre serayı oluşturun.

Seranın İhtiyacını Karşılamak

Seranın tek gideri sudur. Su için kurduğunuz bir su deposundan su tankı ile su çekip serayı besleyebilirsiniz.

Su deposu inşa etmek için yine P tuşu ile mağazayı açıp inşa bölümüne gelip Konteyner başlığı altından su deposu inşa edebilirsiniz.

Yine mağazada Hayvancılık kategorisi altında su tankı alıp ya da sitemiz üzerinde arama yaparak resimdeki gibi tanker modu indirebilirsiniz.

Üretilecek Ürünü seçmek

Eğer farklı bir ürün üretmeye odaklandıysanız seradaki üretimi ona göre belirleyebilirsiniz. Örneğin fırında kek üretip satacaksanız çilek üretebilirsiniz. Direkt olarak para kazanmaya odaklandıysanız marul üretebilirsiniz. Üretimi belirlemek için ESC’ye basın, Üretim simgesine tıklayıp ilgili serayı bulun ve üreteceğiniz ürünü seçtikten sonra Aktif butonuna tıklayın.

Satış türü ya da Depolama

Üretilen ürünleri hiçbir şey yapmadan direkt olarak satabilirsiniz. Veya ürün depolama alanında biriktirip satışı kendiniz gerçekleştirebilirsiniz (Ürünler belirli aylarda çok yüksek fiyata satılabiliyor daha fazla kar etmek isteyenler bu şekilde yapabilir). Ya da diğer üretim tesislerine gönderilmelerini sağlayabilirsiniz.

İlgili serayı yönetmek için ESC Üretim tesisleri simgesine tıklayıp, serayı bulun ardından Outgoing Products başlığı altında çıktı ürünlerin satış veya depolama tercihleri için Change Output Mode butonuna tıklayın.

Satış: Ürün direkt olarak günlük satılır.
Dağıtım: Ürüne ihtiyaç duyan farklı bir üretim tesisine otomatik gönderilir.
Depolama: Depolanır. Ürünü istediğiniz zaman depoda biriken paletleri römorklara yükleyerek götürüp istediğiniz yere satabilirsiniz.

Taze olarak üretilen ürün istediğiniz kadar bekletseniz bile tazeliğini kaybetmiyor. Yani herhangi bir fiyat farkı olmaksızın Şubat ayında ürettiğiniz ürünleri Eylül ayında satabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

1 YORUM

  1. Kerem dedi ki:

    Kullandığım modlar açık iken seradan üretilen paletler gözükmüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir