FS22 Römork Boşaltım Hızı Nasıl Yükseltilir?

Yüksek kapasiteli römorkların dolduktan sonra satış esnasında veya bir yere ya da siloya boşaltım yaparken çok uzun sürmesi bazılarımızın canını sıkabilir. Bu durumdan muzdarip oyuncular için römork boşaltım hızını yükseltebileceklerini ve bunu oldukça basit bir işlem ile gerçekleştirebileceklerini eklemek istedik.

Biz bu içerikte Fliegl ASW271 isimli modelde değişiklik yapacağız. Siz dilerseniz başka bir römorkta test edebilir veya indirdiğiniz herhangi bir römork modunda bu özelliği kullanabilirsiniz.

Not: Herhangi bir bozulma veya çökmeye karşı yedek almak sizin sorumluğunuzdadır.

Not2: Değişiklik esnasında oyunun açık olmadığına kesinlikle emin olmasınız, aksi halde hiçbir işe yaramaz.

Oyunun kurulu olduğu klasörü açalım. Bilmeyenler için Oyunun masaüstünde yer alan simgesine sağ tıklayıp Dosya Konumunu Aç kısmına tıklayalım.

Karşımıza çıkan klasörlerden sırasıyla önce data ardından vehicles ardından da fliegl klasörünü açıyoruz. (Bizim düzenleme yapacağımız model fliegl olduğu için bu klasörü açtık.) Daha sonra düzenleme yapacağımız model olan asw271 isimli klasörü açıyoruz.

Burada modelle aynı isimde yer alan XML dosyasını not defteri ile açalım. asw271.xml dosyasını not defteri ile açıp içerisinde “emptySpeed” olarak arama gerçekleştiriyoruz.

Burada yer alan 2110 sayısı römorkun boşaltma esnasında saniyede ne kadar malzeme bıraktığıdır. 29,5 metreküp kapasiteye sahip bu römork saniyede 2.1 metreküp malzeme boşaltıyor. Yani tam dolu Fliegl ASW 271 modeli neredeyse 15 saniyede boşalacaktır. Bunu arttırmak için rakamı 6000’e çıkarıp 5 saniyede tamamlamasını sağlayalım.

İşlemi yaptıktan sonra Not defteri ara yüzünden önce Dosya ardından Kaydet kısmına tıklayıp işlemi tamamlayalım. Şimdi işlemi test edelim.

Videolu olarak aradaki farkı görebilirsiniz. İsterseniz rakamı daha da yükselterek çok daha hızlı boşaltım sağlayabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir