FS22 Römork Kapasitesi Nasıl Arttırılır?

Farming Simulator 22 modlarında veya orjinal araçlarında römork mahsül kapasitesini arttırabilirsiniz. Bunun için herhangi bir programa ihtiyacınız yok. Mevcut bilgisayarınızda yüklü olan Not defteri isimli uygulama işinizi görecektir. Bu içerikte mevcutta 29.5 metre küp kapasiteye sahip Fliegl ASW 271 isimli römorkta oynama yapacağız. Siz istediğiniz römorkta değişiklik yapabilirsiniz.

Not: Herhangi bir bozulma veya çökmeye karşı yedek almak sizin sorumluğunuzdadır.

Not2: Değişiklik esnasında oyunun açık olmadığına kesinlikle emin olmasınız, aksi halde hiçbir işe yaramaz.

Oyunun kurulu olduğu klasörü açalım. Bilmeyenler için Oyunun masaüstünde yer alan simgesine sağ tıklayıp Dosya Konumunu Aç kısmına tıklayalım.

Karşımıza çıkan klasörlerden sırasıyla önce data ardından vehicles ardından da fliegl klasörünü açıyoruz. (Bizim düzenleme yapacağımız model fliegl olduğu için bu klasörü açtık.) Daha sonra düzenleme yapacağımız model olan asw271 isimli klasörü açıyoruz.

Burada modelle aynı isimde yer alan XML dosyasını not defteri ile açalım. asw271.xml dosyasını not defteri ile açıp içerisinde “capacity” olarak arama gerçekleştiriyoruz.

Bulduğumuz alanda yer alan değeri istediğimiz miktarla değiştiriyoruz. Ben bu römorku 295 bin metreküp kapasiteye çıkarmak için mevcut 29500 değerini 295000 olarak değiştirdim. Hemen aşağıda yer alan bir başka capacity kısmında 26000 yazmakta. Fakat o bizim römorkumuza ait değil. Katı hayvan gübresi serpme modeli olana ait. Dilerseniz ondada yükseltme yapabilirsiniz.

Daha sonra Not Defterinde Dosya > Kaydet kısmına tıklayarak yaptığımız değişikliğin kaydolmasını sağlayalım. Şimdi oyunda römorkun kapasitesini kontrol edelim.

Resimde gördüğümüz gibi artık bu römorku 295 metreküp olarak kullanabiliriz. Bu anlatıda oyunun orjinal bir aracında değişiklik yaptık. Dilerseniz Fs22 römork modları indirerek onlarda da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, Zip dosyasının içerisinde yer alan modismi.XML dosyasında gerekli değişikliği gerçekleştirmek.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir