Atolye

FS17 Traktörlere Havalı Korna Takma (Godfather)

fs17kornasesiekleme

Atolye kategorimize uzun zamandır konu girmiyorduk. Bugün oyundaki traktör, araba ve kamyonların korna sesini değiştirmeyi aktaracağım sizlere. Bunun içinde havalı korna olarak Baba Kornayı kullanacağım.

İlk olarak kornayı indirmek için tıklayın.

1- İlk işlemimiz düzenleme yapacağımız mod dosyasını Zip dosyasından Klasöre çıkarmak. Bunu yapabilmeniz için Winrar programının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmekte. Eğer Winrar programınız varsa sorun yok o zaman Zip dosyasına sağ tıklayıp Klasöre çıkar diyebiliriz.

traktorkornasesidegistirme-01

Mod ile aynı isimde bir klasör oluşacak onu açıyoruz ve içerisine indirdiğimiz babakorna.wav dosyasını atıyoruz. İsterseniz korna isimli bir klasör oluşturup onun içine de atabilirsiniz.

traktorkornasesidegistirme-02

Şimdi ise traktörün ismi ile genelde aynı olan XML dosyasını açıyoruz. Yukarıdaki resimde steyrTerrusCVT.xml dosyasını göreceksiniz. Ben anlatımda Notepad++ kullanacağım siz dilerseniz not defteri kullanabilirsiniz yada Google’dan Notepad++’ı indirebilirsiniz.

traktorkornasesidegistirme-03

Dosyayı açtıktan sonra CTRL + F yaparak arama bölümü açıyor ve sound yazıyorum.

traktorkornasesidegistirme-04

Traktöre ait bütün sesleri buldum. İçlerinde değiştirmem gerekeni bulmam gerekiyor. Değiştirmem gereken Honksound tagıdır. Benim traktörümde bu tag yok yani <honksound file=”” kodu bulunmuyor. Bu da demek oluyorki traktörümün korna sesi oyunun orjinal korna sesini kullanıyor. Ama sıkıntı yok şimdi aşağıda vereceğim kodu bu ses taglarının başına yada sonuna eklemeniz yeterli olacaktır.

Eklenmesi gereken Kod: <honkSound file=”babakorna.wav” volume=”3″ innerRadius=”10″ radius=”70″/>

traktorkornasesidegistirme-05

İşlem tamamlandı şimdi tekrar mod dosyası haline getirelim. Klasördeki bütün dosyaları seçiyoruz ve sağ tıklayıp Arşive Ekle diyoruz.

traktorkornasesidegistirme-06

Açılan zip oluşturma panelinde Zip’i seçiyoruz ve Tamam’a tıklıyoruz.

traktorkornasesidegistirme-07

Oluşan Zip dosyasını Belgelerim > My Games > Farming Simulator 17 > Mods klasörüne atın. Oyuna girin ve attığınız mod dosyasını seçip mağazadan satın alın. Ardından “0” tuşu ile kornayı deneyin. Şimdi test edelim :)

Fsdestek

Fsdestek, Farming Simulator serisi Türkiye destek sitesi. En kaliteli mod ve yama paylaşımı..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz Yayın hayatına devam edebilmek için reklam gelirine ihtiyaç duymaktadır. Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemizi en iyi şekilde görüntüleyebilirsiniz.