FS22 – Yeni Mahsullere İlk Bakış

Farming Simulator 22 üç yeni ürün sunuyor: Üzüm, zeytin ve sorgum. Yeni üretim zincirleri sayesinde bunları daha fazla işleyebilirsiniz. İlk önce yeni mahsullere ve onlarla neler yapabileceğinize bir göz atalım. 

Yamaçlara ve kıvrımlı tarlalara sayısız asma dikerek çok eğleneceksiniz. Tıpkı sıra sıra asmaların olduğu gerçek bir bağda yaptığınız gibi, tarım arazinizi bunlarla şeritler ve gerçekten pastoral görünmesini sağlarsınız – sanki çiftliğiniz bir tatil yeriymiş gibi. Kendi bağınızın doğal manzarasının keyfini doyasıya çıkarmak için elbette üzümlerinize de iyi bakmanız gerekecek. Özel ekipmanlarla meyvenin gübrelenmesi ve toprağın gevşetilmesi ve malçlanması gerekir. 

Asmalarla dolu bir çiftlik, o narin damak zevkinize yetecek kadar Akdenizli değilse, bir adım daha ileri götürün ve tarlalarınıza zeytin ağaçları dikin. Uzaktan küçük ağaçlardan oluşan yoğun bir halı gibi görünen bu manzara da kesinlikle bir o kadar güzel.

Zeytin bakımı söz konusu olduğunda bazı farklılıklar vardır. Örneğin, zeytin dikim mevsimi, Mart ve Haziran ayları arasındaki üzümlerle aynıdır. Ancak, onları biraz daha hızlı hasat etmeniz gerekecek – zeytin hasat mevsimi sadece Eylül ayında. Yine, New Holland size hasat için doğru makineyi verecek – New Holland Braud 9090X.

Sorgum‘lu yeni bir tahıl türü eklendi. Tatlı ot ailesinin bir üyesi olan sorgum, dünyadaki en önemli gıda maddelerinden biridir. Diyet lifleri nedeniyle oldukça besleyicidir ve insan tüketimi için birçok farklı biçimde kullanılır. Çoğunlukla kuru iklim bölgelerinde yetiştirilmektedir ve bu nedenle dünyada giderek daha önemli hale gelmektedir. 

Farming Simulator 22 ile üretim zincirlerini tanıttığımız için, yeni mahsulleri hasattan sonra işleyebilirsiniz.

Üzümden ne yaparsın? Güzel ve lezzetli üzüm suyu elbette (her yaştan insanın zevkine hitap eden bu lezzetli meyveyle başka ne yapardınız?). Ama kuru üzüm de lezzetlidir, sence de öyle değil mi? Zeytin ile kaliteli zeytinyağı üretebilirsiniz. Bu büyük bir sürpriz olmamalı. Sorgum, ince un üretmek için tahıl değirmenine teslim edilebilir.

Farming Simulator 22, 22 Kasım‘da PC, Mac, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve Stadia için çıkacak. Bölgeye bağlı olarak kapak, Case IH AFS Connect Magnum, Fendt 900 Vario, Massey Ferguson MF 8S veya Zetor Crystal’ı gösterir.

Yapımcı:

Farming Simulator

#1-İndirme Linki

BENZER YAZILAR

1 YORUM

  1. GokmenBoztepe dedi ki:

    Ben oyun içi bir saban aldım ama saban 6 metre saban 6 metre olmuyor 3 metrede kalıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir